Rezerwy Ruchu wracają do gry

Rezerwy Ruchu wracają do gry

W sezonie 2020/2021 do ligowej rywalizacji powróci drugi zespół Ruchu. Rezerwy Niebieskich będą występować w katowickiej klasie A.

Poprzednio rezerwy Ruchu funkcjonowały w latach 2013-2017, najpierw w rozgrywkach III ligi, a w sezonie 2016/2017 na poziomie IV ligi. Po spadku z tej klasy rozgrywkowej przy Cichej podjęto decyzję o zlikwidowaniu drugiego zespołu.

– Nie było to najlepsza decyzja z wielu względów, zwłaszcza sportowych. Wielu zawodników, którzy w danym momencie nie mogło liczyć na grę w pierwszym zespole, nie miało gdzie grać, podobnie wracający po kontuzjach. Rezerwy powinny być także naturalnym miejscem, gdzie młodzi zawodnicy mogę zapoznać się z seniorską piłką. Dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do tego rozwiązania – tłumaczy prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski.

Władze Klubu zgłosiły drużynę do rozgrywek oraz wniosek o możliwość startu nie od najniższego szczebla – klasy B, ale od razu od klasy A. Podokręg Katowice wyraził zgodę na takie rozwiązanie, jednak „Niebiescy” w pierwszym sezonie gry nie będą klasyfikowani w tabeli. O ewentualny awans do klasy okręgowej będę mogły powalczyć dopiero w kolejnych rozgrywkach.

W meczach ligowych drugi zespół będzie składał się z juniorów oraz zawodników pierwszej drużyny, którzy nie będą grać w spotkaniach III ligi. Rezerwy będzie prowadzić Łukasz Molek, asystent trenera „jedynki”, Łukasza Berety.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa