Reklama:


Piraci drogowi w rękach policji. Rekordzista trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Piraci drogowi w rękach policji. Rekordzista trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Chorzowska policja w ciągu dwóch ostatnich dni odebrała prawo jazdy aż trzem kierowcom. Wszyscy jechali ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, czyli minimum dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Ulice do kontroli prędkości jazdy wytypowali zaniepokojeni mieszkańcy. Każdy z kierowców jechał ponad 100 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Jeden z mężczyzn, prowadzący samochód marki Seat na ul. Łagiewnickiej przekroczył ją aż trzykrotnie, osiągając prędkość 150 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Policjanci pozbawili go również prawa jazdy. Swoich samochodów nie może również prowadzić dwójka innych kierowców zatrzymanych na ul. Katowickiej. Jechali oni 124 km/h i 102 km/h.

– To prędkość i brak jej dostosowania do panujących warunków jest częstą przyczyną groźnych wypadków drogowych – przypomina Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Do służby w Wydziale Ruchu Drogowego chorzowskiego garnizonu kierowane są radiowozy oznakowane jak i te bez oznaczeń, dlatego na drodze należy zachowywać ostrożność przez cały czas, nie tylko przez możliwość otrzymania mandatu, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości