Puchar, a zaraz po nim liga. Clearex będzie mieć 16 rywali w Ekstraklasie

Puchar, a zaraz po nim liga. Clearex będzie mieć 16 rywali w Ekstraklasie
Za trzy tygodnie piłkarze Cleareksu (na zdjęciu Sebastian Leszczak i bramkarz Rafał Krzyśka) rozpoczną walkę o finał Pucharu PolskiFot. Adrian Ślązok

15 sierpnia Clearex Chorzów rozpocznie rywalizację o finał Pucharu Polski, którą – mamy nadzieję – zakończy dopiero 30 sierpnia. A już w pierwszy weekend września ruszy kolejny sezon Ekstraklasy. Do drużyny wrócił Tomasz Golly.

Futsalowcy Cleareksu zwykle rozpoczynali przygotowania do sezonu na początku sierpnia. Tym razem jednak – z uwagi na dokończenie rywalizacji w Pucharze Polski (edycja 2019/20) – podopieczni Mirosława Miozgi zebrali się wcześniej. Trenują od 20 lipca.

Niespodzianką jest powrót do zespołu Tomasza Golly’ego. W lipcu klub poinformował o rozstaniu z 26-letnim zawodnikiem, ale kilkanaście dni później współpraca została wznowiona. Jednym z powodów tej decyzji jest absencja Mikołaja Zastawnika. Jak już informowaliśmy, „Miki” przeszedł operację wycięcia wyrostka robaczkowego i będzie pauzować przez ok. miesiąc.

Występ Zastawnika w decydującej fazie Pucharu Polski jest wykluczony. Clearex rozegra mecze półfinałowe z Gattą Zduńska Wola 15 sierpnia (na wyjeździe) i 19 sierpnia (u siebie). Jeśli wyeliminuje tego rywala, to w finale zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa (terminy finałowych spotkań to 26 i 30 sierpnia).

Tuż po zakończeniu rywalizacji w Pucharze Polski rozpocznie się sezon ligowy 2020/21. Pierwsza kolejka Futsal Ekstraklasy została zaplanowana na weekend 5-6 września. Zespoły czekają na ogłoszenie terminarza.

Wiadomo już natomiast, że w najbliższym sezonie nie wystąpi 18 zespołów. Z gry w elicie zrezygnowała przeżywająca problemy finansowe Gwiazda Ruda Śląska. Pozostałe ekipy otrzymały licencję. 17 ekip w Ekstraklasie to i tak rekord (zwykle grało w niej 12 ekip, w minionej edycji 14).

Przypomnijmy, że w przerwie letniej Clearex zasilił Sebastian Brocki z I-ligowego Heiro Rzeszów. 31 lipca zespół Mirosława Miozgi rozegra sparing z Sośnicą Gliwice (godz. 18).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa