Tydzień z teatrem amatorskim. Początek Festiwalu Małych Form Artystycznych

Tydzień z teatrem amatorskim. Początek Festiwalu Małych Form Artystycznych

Rozpoczęły się pierwsze pokazy w ramach IX Festiwalu Małych Form Artystycznych. Niezależnych artystów na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury oglądać będzie można do czwartku. Finał odbędzie się w piątek 31 lipca na rynku.

Mimo ograniczeń związanych z pandemią i sezonem urlopowym w festiwalu weźmie udział 16 rodzimych twórców i grup teatralnych oraz 2 teatry z zagranicy. Konkursowe przesłuchania są otwarte dla publiczności i odbywają się w poniedziałek, wtorek i czwartek. Goście z Niemiec i Ukrainy zaprezentują się chorzowskiej publiczności zdalnie – na zakończenie gali finałowej w sali widowiskowej ChCK odtworzone zostaną zarejestrowane wcześniej spektakle.

Dokładny harmonogram występów dostępny jest tutaj. Gala finałowa IX Festiwalu Małych Form Artystycznych rozpocznie się w piątek 31 lipca o godzinie 10:30 na płycie chorzowskiego rynku. W programie m.in.: komedia familijna „Jak wytresować Dinożarła” – OtoTo Teatr z Wrocławia, występy laureatów festiwalu i wręczenie nagrody Chorzowskiego Szekspira. O godzinie 16:30 gala przeniesie się na scenę widowiskową ChCK, gdzie poza występami gości z zagranicy w formie online zaprezentuje się również Teatr Reduta Śląska. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa