Czeszki sprawdzą formę Ruchu. W czwartek pierwszy sparing „Niebieskich”

Czeszki sprawdzą formę Ruchu. W czwartek pierwszy sparing „Niebieskich”
W czwartek Niebieskie zmierzą się z zaprzyjaźnionym zespołem z Ostrawy. Na zdjęciu: rozgrywająca Ruchu Aleksandra JaroszewskaFot. Marcin Bulanda

Podopieczne Marcina Księżyka rozpoczynają sparingi. 30 lipca podejmą czeską drużynę Sokol Poruba Ostrawa, a w weekend pojadą do Jarosławia. W terminarzu gier kontrolnych doszło do kilku zmian.

Po trzech tygodniach intensywnych treningów szczypiornistki Ruchu rozegrają w czwartek pierwszy sparing. Będzie to zarazem pierwsze spotkanie (nie licząc gierek wewnętrznych) od marcowego półfinału Pucharu Polski, w którym chorzowianki uległy Zagłębiu Lubin, a następnie rozgrywki w piłce ręcznej zostały przerwane z powodu pandemii.

30 lipca Ruch zmierzy się z Sokolem Poruba – zespołem z dzielnicy Ostrawy. Mecz odbędzie się w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego, początek o godz. 16.

Z Czeszkami „Niebieskie” rozgrywają sparingi od dawna. Zaplanowana została już także „rewizyta” – 18 sierpnia Ruch pojedzie do Ostrawy.

W kalendarzu sparingów ekipy Marcina Księżyka doszło do kilku zmian. 1 sierpnia „Niebieskie” wybiorą się do Jarosławia. Według wstępnych założeń miały zagrać na Podkarpaciu z Eurobudem JKS-em Jarosław oraz Iuventą Michalovce.

Sparing ze Słowaczkami nie dojdzie jednak do skutku. Piłkarki Iuventy nie przyjadą do Polski, gdyż obecnie przebywają na kwarantannie. Jak informują słowackie media, członkowie klubu mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Zamiast meczu z Iuventą Ruch w sobotę dwukrotnie zagra z Eurobudem.

Następnie 6 sierpnia „Niebieskie” zmierzą się na wyjeździe z Piotrcovią, a 14 sierpnia sierpnia ponownie zawitają do Piotrkowa Trybunalskiego – tym razem na dwudniowy turniej. Po wspomnianym sparingu w Ostrawie Ruch zagra trzy mecze u siebie. 24 sierpnia podejmie Piotrcovię, zaś 27 sierpnia I-ligowy AZS AWF Warszawa oraz Eurobud JKS Jarosław.

Ostatnim sparingiem miała być potyczka z KPR-em Gminy Kobierzyce (28 sierpnia), ale być może nastąpi zmiana. Z tym rywalem bowiem Ruch zainauguruje rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet (9 września, w Kobierzycach).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości