Ruch kontynuuje serię sparingów. Dwie porażki w Jarosławiu

Ruch kontynuuje serię sparingów. Dwie porażki w Jarosławiu
Na zdjęciu: Joanna Rodak podczas meczu Ruch - Eurobud w poprzednim sezonie PGNiG Superligi KobietFot. Marcin Bulanda

Eurobud JKS Jarosław, piąty zespół minionego sezonu w Superlidze, dwukrotnie pokonał „Niebieskie”. O ile w pierwszym meczu Ruch zagrał słabo, o tyle w rewanżu stoczył zacięty bój z gospodyniami.

Pod koniec lipca Ruch wygrał z Sokolem Poruba (30:26) w pierwszym sparingu przed sezonem 2020/21. Sierpień chorzowianki rozpoczęły od dwóch meczów w Jarosławiu, z tamtejszym Eurobudem JKS-em.

Pierwsze spotkanie było jednostronne. Jak relacjonował trener Ruchu Marcin Księżyk, jego drużyna wyszła na parkiet niemal prosto po przyjeździe na Podkarpacie. Wyżej notowany Eurobud skrzętnie to wykorzystał. Już do przerwy odskoczył na osiem goli (18:10), a ostatecznie zwyciężył 34:21.

Przed drugim sparingiem doszło do zmian w składzie „Niebieskich”. Katarzyna Masłowska i Karolina Jasinowska zastąpiły Sandrę Kiel i Klaudię Grabińską. Chorzowianki tym razem stawiły zacięty opór rywalkom.

– Zagraliśmy o wiele lepiej w obronie. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy sytuacji w ataku – były zmarnowane rzuty karne, kontry czy rzuty z pierwszej linii. Gdyby to wpadło, mogliśmy nawet wygrać – podsumował drugi sparing trener Ruchu Marcin Księżyk.

Do Jarosławia nie pojechała Dominika Nimsz, która doznała kontuzji w pierwszym sparingu z Sokolem Poruba (badanie rezonansem magnetycznym wykaże, jak poważny jest to uraz). Natomiast Natalia Kolonko była z drużyną na Podkarpaciu, ale nie zagrała ani minuty ze względu na problem ze stopą.

W kalendarzu sparingów Ruchu ponownie doszło do zmian. 6 sierpnia „Niebieskie” miały zmierzyć się na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, ale po zamianie gospodarza mecz odbędzie się w Chorzowie. Z kolei 12 sierpnia na Śląsk przyjedzie Eurobud JKS Jarosław.

Eurobud JKS Jarosław – KPR Ruch Chorzów 34:21 (18:10)
Eurobud JKS Jarosław – KPR Ruch Chorzów 32:28 (15:11)

Skład Ruchu w Jarosławiu: Chojnacka, K. Gryczewska, Bednarek – Lipok, Doktorczyk, Tyszczak, Jaroszewska, Iwanowicz, Sójka, Polańska, Stokowiec, Rodak, Grabińska, Kiel (obie tylko w pierwszym meczu) oraz Jasinowska, Masłowska (obie tylko w drugim meczu).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa