Reklama:


W środę Tour de Pologne. Zmiany w ruchu drogowym

W środę Tour de Pologne. Zmiany w ruchu drogowym

W środę 5 sierpnia ulicami Chorzowa przebiegać będą trasy I etapu 77 edycji Tour de Pologne. Wiążą się z tym utrudnienia związane z ruchem drogowym i parkowaniem pojazdów.

Komenda Miejska Policji w Chorzowie apeluje zachowanie rozwagi i ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu.

– Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować również widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać, aby dzieci nie wybiegły na jezdnię. Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne – ostrzega Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Trasa wyścigu prowadzić będzie ulicami: Parkową (z kierunku Al. Harcerskiej na terenie Parku Śląskiego), Kościuszki, Rynek, łącznicą estakady, Katowicką, Nową, Skłodowskiej-Curie, Rodziewiczówny, Plac św. Jana, Maciejkowicką, Główną i Kluczborską do granicy z Piekarami Śląskimi.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa kolarzom, obsłudze wyścigu oraz kierowcom poruszającym się ulicami Chorzowa, w dniu wyścigu od godziny 13:00 ulice objęte trasą wyścigu zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów. Zmianie ulegną również przejazdy pojazdów komunikacji zbiorowej.

Otwarcie ww. ulic możliwe będzie po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu i planowane jest na godzinę 14:05. Opisane ograniczenia uwzględnione zostaną na mapach bezpłatnej nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości