Bez kasku i ochraniaczy. Przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na skateparkach

Bez kasku i ochraniaczy. Przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na skateparkach

Komenda Miejska Policji w Chorzowie i chorzowski magistrat wzięły udział w wojewódzkiej akcji „Bezpieczny skatepark & pumptrack”. Policjanci oraz rowerzyści z GOP BMX School spotkali się z najmłodszymi użytkownikami skateparków by porozmawiać o bezpiecznej jeździe.

W poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 16:00, w ponad 30 miastach i gminach naszego województwa, zainaugurowana została kampania „Bezpieczny skatepark & pumptrack”. Włączył się w nią również chorzowski garnizon policji i władze miasta, czego efektem było spotkanie z młodzieżą na skateparku przy szybie Prezydent.

– Dzieci i młodzież często nie zakłada kasków oraz niezbędnych ochraniaczy podczas zjazdów na przygotowanych przeszkodach. Dzieci często ćwiczą na wysokich rampach bez kasków nawet w obecności rodziców – alarmuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Podczas spotkania przedstawiciel szkoły mówił o bezpieczeństwie na skateparkach, oraz jak właściwie przygotować i wyposażyć niezbędny sprzęt. Przypomniał, jak ważne jest używanie kasków oraz elementów ochronnych. Mundurowi zwracali uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki i odblaski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa