Czytam zielone. Warsztaty ekologiczne dla dzieci w Księgarni Dopełniacz

Udział w warsztatach pomoże rozbudzić kreatywność i zdobyć nowe umiejętności.Fot.: Księgarnia Dopełniacz

Księgarnia Dopełniacz przez cały sierpień organizuje warsztaty dla dzieci o różnorodnej tematyce. „Czytam zielone” to cykl spotkań interdyscyplinarnych mających na celu połączenie edukacji ekologicznej z promocją czytelnictwa.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 6 sierpnia o godzinie 17:00, a ich tematem będzie czytanie performatywne książki „Magiczne zwierzęta”. W sobotę 8 sierpnia dzieci spotkają się na warsztatach z praktycznej ekologii, czyli na zajęciach manualnych z tworzenia zabawek ze śmieci.

– Dzieci dowiedzą się, że śmieci mogą mieć kreatywne zastosowanie. Odkryją potencjał w pozornie bezużytecznych przedmiotach oraz same wykonają ekologiczną zabawkę – zapowiadają organizatorzy.

Warsztaty trwają przez cały sierpień. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy, których można dokonać dzwoniąc pod numer 697 800 384, wysyłając wiadomość mailową, przy pomocy mediów społecznościowych Księgarni Dopełniacz (Facebook/Instagram) lub osobiście w pawilonie na rynku. Zajęcia odbywają się w ogródku przed księgarnią.

Szczegółowy harmonogram warsztatów dostępny jest w Księgarni Dopełniacz. Projekt „Czytam zielone” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa