Reklama:


Kluby seniora wznawiają działalność

Kluby seniora wznawiają działalność

Chociaż walka z wirusem nadal trwa, to wiele dziedzin życia wraca w nowych warunkach sanitarnych. Najważniejsze są teraz: maseczki, dystans i dezynfekcja rąk. Dlatego – z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa – wiele instytucji wznawia ofertę dla starszych chorzowian.

Od początku lipca działa Centrum Integracji Międzypokoleniowej. W odnowionym zabytkowym budynku przez cały lipiec i sierpień codzienne odbywają się zajęcia ruchowe (joga, tai-chi, ćwiczenia rehabilitacyjne, aerobik). Wszystko w dużej sali, tak aby zachować odległości. Oprócz tego nordic walking i wycieczki krajoznawcze.

Również MDK Batory zaprasza do siebie. Na seniorów czeka chociażby Senior Pilates, Klub Rozmaitości Pegaz, zajęcia z rysunku i malarstwa czy kurs języka angielskiego. Oferta i kontakt na stronie internetowej.

W Chorzowskim Centrum Kultury, seniorzy skupieni wokół Artystycznej Akademii Seniora, na nowo podjęli twórcze wyzwania! Zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki, a zajęcia teatralne oraz forum dyskusyjne „Nasze korzenie” w czwartki. Działa również Klub Podróżnika.

W Starochorzowskim Domu Kultury odbywają się cotygodniowe spotkania seniorów zorganizowanych w Klubie Seniora „PRZYJACIELE”. Jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, powrócą również wieczorki taneczne dla seniorów, a od jesieni – cykl Kolory Śląska.

Wsparcie w sprawach codziennych, pełnowartościowy posiłek, ciekawe zajęcia, wycieczki i wyjścia oraz rehabilitacja ruchowa znów są dostępne w dni robocze w godzinach dopołudniowych w: Dziennym Domu Seniora+ na ul. Skrajnej 2a w Chorzowie Batorym, Dziennym Domu Pomocy na ul. Dąbrowskiego 104 w Chorzowie Centrum. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie.

Od lipca wznowił także działalność Klub Senior+ mający swoją siedzibę w Centrum Pracy Socjalnej przy ul. Kasprowicza 2 (dzielnica Chorzów Stary). Od sierpnia lub września (w zależności od klubu) na swoje spotkania współfinansowane z budżetu Miasta w ramach zadania „Działania wspomagające rozwój społeczności lokalnej – najstarszych mieszkańców Miasta – Programy służące aktywizacji i integracji społecznej osób w podeszłym wieku”, zapraszają: Klub Seniora „Nasz Krąg” przy Centrum Aktywizacji Społecznej na ul. Powstańców 70/3 (dzielnica Chorzów Centrum), Klub Seniora „Maciej” przy Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Głównej 21 (dzielnica Chorzów Maciejkowice), Klub Seniora „Przystań” przy Przedszkolu nr 4 na ul. Długiej 32 A (dzielnica Chorzów Batory), Ośrodek Aktywizacji na ul. Pudlerskiej 22 (dzielnica Chorzów II).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Stowarzyszenia na Rzecz Rodziny i Chorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy „SERCE”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości