Rewanż na Foto-Higienie. Kolejne zwycięstwo Ruchu

Rewanż na Foto-Higienie. Kolejne zwycięstwo Ruchu

Piłkarze Ruchu odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę 8 sierpnia w Gaci na dolnym śląsku Niebiescy pokonali miejscową Foto-Higienę 1-4. To kolejne wyjazdowe zwycięstwo, w którym Ruch trafia 4 razy do siatki rywali.

Niebiescy wyszli na boisko z ofensywnym usposobieniem co zaowocowało już w pierwszym kwadransie gry. W 14 minucie strzelanie rozpoczął Mariusz Idzik, który wpakował do siatki piłkę odbitą przez bramkarza. Niebiescy, kontynuowali ataki jednak nie przełożyło się to na kolejne trafienia. Niespodziewanie w 35 minucie gola zdobyli gospodarze. Debiutujący w barwach Ruchu, Tomasz Neuguebauer przy próbie wybicia piłki kopnął rywala w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny dla gospodarzy na bramkę zamienił Marcin Przybylski. Remis utrzymywał się tylko przez 4 minuty. Po kolejnym ataku Ruchu, w zamieszaniu pod bramką Foto-Higieny odnalazł się Michał Mokrzycki i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Przed przerwą w 43 minucie prowadzenie Ruchu podwyższył Konrad Kasolik, wykorzystując dośrodkowanie Mateusza Winciersza, a końcowy wynik w doliczonym czasie gry ustalił Idzik, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Ruch: Lech – Kasolik, Sikora, Kawula – Kwaśniewski, Mokrzycki, Foszmańczyk (58 Kowalski), Neugebauer (74 Swikszcz), Winciersz – Janoszka (79 Paszek), Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: T. Nowak, Słota, Będzieszak, Rudek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości