Weekend pełen atrakcji. Babski Targ i Festiwal Pierogów Świata w CIM

Weekend pełen atrakcji. Babski Targ i Festiwal Pierogów Świata w CIM

W przedostatni weekend sierpnia odbędzie się Babski Targ i Festiwal Pierogów Świata w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Na imprezie będzie można dostać naturalne kosmetyki, ręcznie wykonaną biżuterię i przedmioty codziennego użytku.

Weekendowe spotkanie rozpocznie się w sobotę 22 sierpnia i potrwa od godziny 12:00 do 20:00. W niedzielę z możliwości Babskiego Targu i Festiwalu Pierogów Świata będzie można korzystać od 12:00 do 18:00.

– Babski Targ powstał z myślą o kobietach, które lubią być doceniane i rozpieszczane produktami wysokiej jakości. To także możliwość spędzenia dnia z przyjaciółkami, córkami, matkami. Dzień na plotki, dzielenie się swoimi historiami, pyszne ciastko, kawę a przede wszystkim zakupy – informują organizatorzy.

Na Babskim Targu będzie można zakupić m.in.: naturalne kosmetyki, tworzone w zgodzie z naturą, bez parabenów, SLS’ów i zbędnej chemii. Będzie to też okazja, aby zdobyć wiedzę na temat pielęgnacji i kosmetyków – sprzedawcy to często osoby, które je tworzą, a prezentując produkty – opowiadają o nich z pasją i zaangażowaniem.
Wśród oferowanych kosmetyków będzie można znaleźć takie produkty jak mydła naturalne wyspecjalizowane do różnych typów skóry, kojące oraz nawilżające balsamy do ciała czy naturalne olejki eteryczne.

Imprezą towarzyszącą jest Festiwal Pierogów Świata. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości ich przyrządzania jest bardzo dużo.

– Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Gwarantujemy, że każdy smakosz będzie usatysfakcjonowany i opuści imprezę szczęśliwy, z pełnym brzuchem – zapewniają organizatorzy.

Wystawcy, którzy chcieliby dołączyć do imprezy mogą kontaktować się z organizatorami mailowo pod adresem smacznytarg@gmail.com.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa