Garażówka, kiermasz i kino plenerowe. Kolejna okazja do spotkania na rynku

Garażówka, kiermasz i kino plenerowe. Kolejna okazja do spotkania na rynku

Już w ten weekend następne duże wydarzenie na rynku. W sobotę 15 sierpnia odbędzie się druga w tym roku edycja akcji Ruszmy na Rynek. W programie m.in.: wymiana garażowa, kiermasz rękodzieła i kino plenerowe.

Po sukcesie Ruszmy na Rynek 2020 organizatorzy zdecydowali się powtórzyć wydarzenie. Wystawcy pojawią się na rynku o godzinie 10:00. Kiermasz rękodzieła to oferta dla osób, które poszukują niepowtarzalnych ozdób. Druga Chorzowska Garażówka ponownie zostanie przygotowana przez Charity Shop „Pod Dobrym Aniołem” i kolektyw Odważ się. Między godziną 13:00, a 18:00 będzie można wymienić część niepotrzebnych rzeczy. Zasady są proste: trzeba zabrać ze sobą trochę niepotrzebnych rzeczy, które mogą jeszcze kogoś ucieszyć np. ubrania, dodatki, książki, płyty, porcelana, artykuły domowe (maksymalnie można przynieść 10 rzeczy, czystych i niezniszczonych). Za każda przyniesioną rzecz otrzyma się kupon, za który można nabyć inny, wybrany przedmiot.

– Garażówka to najlepsza okazja, żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, nabyć coś okazjonalnie, a także wesprzeć lokalne akcje charytatywne – zachęca Charity Shop „Pod Dobrym Aniołem”.

W wymianie można również wziąć udział nie przynosząc żadnych rzeczy. W takiej sytuacji za symboliczne 5 złotych można nabyć kupon, który uprawnia do wzięcia wybranej rzeczy. Cała kwota ze sprzedaży kuponów zostanie przekazana na doposażenie Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie przy ul. Beskidzka 6. W trakcie Ruszmy na Rynek 2020 udało się zebrać na ten cel 1000 złotych.

W przerwie od zakupów można będzie skorzystać z oferty rynkowych lokali – Gryfne Lody, Kaskada Bistro Cafe i Księgarni Dopełniacz. O godzinie 20:30 odbędzie się pokaz filmu w ramach kina plenerowego.

Organizatorzy wkrótce ogłoszą kolejne atrakcje, jakie będą czekać na mieszkańców w sobotę na rynku.

– Jak zawsze, pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie: obowiązuje dystans i maseczki – przypomina Urząd Miasta w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa