Dziewięć punktów po trzech meczach. Ruch liderem. Zdjęcia i wypowiedzi

Ruch pewnie pokonał Wartę Gorzów Wielkopolskifot.: Marcin Bulanda

Po 270 dniach przerwy Ruch zagrał o punkty na stadionie przy Cichej. „Niebiescy” gładko pokonali Wartę Gorzów Wielkopolski 3:1 i są liderem trzeciej grupy III ligi.

W meczu z drużyną z Wielkopolski Mariusz Idzik zdobył swoją czwartą i piątą bramkę w tym sezonie.

– Strzeliłem dzisiaj dwa gole, ale najważniejsze jest to, że wygrywa drużyna. Liczą się tylko trzy punkty. Przed nami mecz z Kluczborkiem, który również wygrał trzy mecze. Na pewno musimy się zregenerować przed tym spotkaniem i podejść do niego tak, jak do każdego innego, czyli skoncentrowani w 100 procentach i grać swoje – mówił po meczu Mariusz Idzik.

Chorzowskiej publiczności przypomniał się też Łukasz Janoszka, który w 29 minucie strzelił bramkę dla niebieskich. Ostatnio zrobił to na Cichej cztery lata temu… przeciwko Ruchowi. Reprezentował wtedy barwy Zagłębia Lubin.

– Cieszę się, że udało się zdobyć tę bramkę. Zarówno ja, jak i cała drużyna jesteśmy z tej bramki zadowoleni – mówił po meczu Łukasz Janoszka.

Spotkanie oglądało z trybun 4348 widzów.

– Chciałbym podziękować kibicom za doping, bo tego nam na pewno brakowało. Mam nadzieję, że zawsze będzie komplet na trybunach, jeśli nie będziemy w czerwonej czy żółtej strefie, by przynajmniej będzie tylu kibiców co dziś, to na pewno będzie to naszym atutem. Co do meczu, mogę także pogratulować trenerowi, bo moim zdaniem Warta zagrała dobre spotkanie. Szkoda tej bramki, którą straciliśmy, była ona niepotrzebna, ale rywale na nią zasłużyli. Mam nadzieję, że w sobotę zagramy na zero z tyłu. Przygotowujemy się do meczu sobotniego i jedziemy dalej. Mamy 9 punktów i bardzo cieszę się z tego początku – mówił po meczu Łukasz Bereta, trener Ruchu.

Ruch Chorzów – Warta Gorzów Wielkopolski 3:1 (1:0)

1:0 Łukasz Janoszka, 29 min.
2:0 Mariusz Idzik z rzutu karnego, 51 min.
3:0 Mariusz Idzik, 89 min.
3:1 Dawid Ufir z rzutu karnego, 90+3 min.

Ruch: T. Nowak – Kasolik, Kawula, Kulejewski – Kwaśniewski (64 Kowalski), Mokrzycki, Janoszka, Sikora (85 Neugebauer), Winciersz (85 Będzieszak) – Idzik, Paszek (70 Duchowski); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Słota, Siwek.

Warta: Kosiorek – Stawikowski, Śledzicki, Siwiński, Gołdyn – Ławniczak (85 Błajewski), Szałas – Poniedziałek (85 Wiejkuć), D. Zakrzewski (59 Kasprzak), Posmyk (59 Ufir) – Krauz; trener: Mariusz Misiura.
Rezerwowi: Latek, Grudziński, Ł. Zakrzewski.

Żółte kartki: Kawula – Poniedziałek.
Sędziował: Robert Parysek (Legnica).
Widzów: 4 348.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa