Reklama:


Na Kresach powstają nowoczesne szatnie dla młodych piłkarzy

Na Kresach powstają nowoczesne szatnie dla młodych piłkarzy
Budynek sanitarno-socjalny powstaje przy boisku usytuowanym pod skarpą od strony ul. Wolności. fot.: MORiS Chorzów

Na terenie kompleksu boisk piłkarskich na tzw. Kresach trwa budowa obiektu, w którym znajdą się szatnie dla trenujących młodych piłkarzy. Skorzystają przede wszystkim trampkarze UKS-u Ruch Chorzów i Akademii Ruchu.

Budynek sanitarno-socjalny powstaje przy boisku usytuowanym pod skarpą od strony ul. Wolności. Będzie częściowo wkomponowany w skarpę. Pełnić będzie funkcję uzupełniającą do istniejących budynków oraz zespołu boisk piłkarskich „Kresy” znajdujących się przy ul. Wolności 139. Główną funkcją obiektu będzie rozbudowana szatnia dla zespołów grających na boisku, dla trenerów i sędziów.

Każda z szatni posiadać będzie połączenie z umywalnią lub odrębny prysznic. Na parterze znajdą się dwie szatnie oraz dodatkowe pomieszczenie magazynowe, pomieszczenie administracyjne, toalety (w tym dla osób niepełnosprawnych), pomieszczenie porządkowe i pomieszczenie wymiennikowni. Na piętrze znajdzie się pięć szatni.

– Największym mankamentem tego obiektu była mała liczba szatni i sanitariatów, jak na tyle drużyn i dzieciaków, które tutaj trenują. Bardzo potrzebna inwestycja – mówi Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, który zarządza obiektami.

Na obiektach trenuje obecnie 29 różnych drużyn. Jest gdzie trenować, bo jest wystarczająca liczba boisk. Niestety nie zawsze da się pomieścić wszystkich w szatniach, które mieszczą się w starym obiekcie na Kresach.

Stary obiekt z szatniami na tzw. Kresach

Inwestycja była zapowiedziana niecały rok temu, kiedy prezesem Ruchu Chorzów został Seweryn Siemianowski.

Czytaj także: Nowe rozdanie w Ruchu. Szkolenie młodzieży priorytetem

Prezes Ruchu powtarzał wtedy trzy podstawowe filary jego pracy. – Po pierwsze, restrukturyzacja. Po drugie, szkolenie. Po trzecie, poprawa infrastruktury szkoleniowej – wymieniał.

– Bardzo cieszę się, że konsekwentnie realizowane są te cele i powstaje ten obiekt z szatniami. Dzięki temu będą o wiele lepsze warunki do trenowania i do szkolenia. Będziemy też bardziej konkurencyjni dla innych ośrodków szkoleniowych. Warunki będą coraz lepsze. Teraz tylko z tego czerpać i zasilać pierwszy zespół – przyznaje Seweryn Siemianowski prezes Ruchu Chorzów SA i dyrektor UKS Ruch Chorzów.

Niebawem w miejscu trawiastego boiska powstanie również boisko ze sztuczną nawierzchnią, które pozwoli trenować cały rok.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości