Reklama:


Noc spadających gwiazd na Stadionie Śląskim

Noc spadających gwiazd na Stadionie Śląskim

Na Tauron Silesia Beach przy Stadionie Śląskim odbędzie wspólne oglądanie Perseidów, czyli spadających gwiazd. Wydarzenie merytorycznym komentarzem wzbogaci Damian Jabłeka z Planetarium Śląskiego. Noc z astronomią już w sobotę 15 sierpnia od godziny 21:00

Co roku w okresie letnim orbita roju meteorów pod nazwą Perseidów przecina się z orbitą ziemską. Aby lepiej poznać i zrozumieć, czym tak naprawdę są Perseidy, skąd się biorą i dlaczego można dostrzec je gołym okiem, Stadion Śląski we współpracy z Planetarium Śląskim organizują wspólne oglądanie spadających gwiazd na Tauron Silesia Beach, czyli plaży sezonowej na terenie Kotła Czarownic.

– Specjalnie na potrzeby naszej akcji wyłączymy podświetlenie obiektu, a także pobliskie lampy. Nasza strefa przejdzie drobną modyfikację: usuniemy parasole, wyciszymy muzykę. Tej nocy chcemy, aby pierwsze skrzypce grały gwiazdy tego wieczoru, czyli Perseidy – zapowiada Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Stadionu Śląskiego.

Wyjątkowa prelekcja Damiana Jabłeki wzbogacona zostanie wykorzystaniem laserowego celownika. Klimatu całości doda gościnny występ katowickiego zespołu „Box Canyon”. W razie niepogody organizatorzy przewidują przeniesienie wydarzenia w inne miejsce na terenie Stadionu Śląskiego.

– „Noc Perseidów” to wydarzenie, które organizowaliśmy od wielu lat w pobliżu budynku Planetarium, a od momentu rozpoczęcia przebudowy naszej placówki na Dużej Polanie w Parku Śląskim. W tym roku łączymy siły ze Stadionem, by wspólnie podziwiać Noc Perseidów – komentuje Jarosław Juszkiewicz z Planetarium Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa