Clearex – Gatta: ważne informacje dla kibiców przed półfinałem Pucharu Polski

Clearex – Gatta: ważne informacje dla kibiców przed półfinałem Pucharu Polski
Rewanżowy półfinał Pucharu Polski Clearex - Gatta odbędzie się z udziałem kibicówFot. Adrian Ślązok

Środowy półfinał Pucharu Polski w futsalu Clearex Chorzów – Gatta Zduńska Wola będzie pierwszym oficjalnym meczem w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego od 11 marca br.

W niedzielę futsalowcy Cleareksu Chorzów zrobili duży krok w stronę finału Pucharu Polski, pokonując w Zduńskiej Woli Gattę Active 5:3. Rewanżowy półfinał rozegrany zostanie w środę (19 sierpnia) w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Początek o godz. 18.00.

Będzie to pierwszy oficjalny mecz w chorzowskiej hali od 11 marca (wówczas w półfinale Pucharu Polski występowały szczypiornistki KPR Ruch). Po wybuchu pandemii rozgrywki piłki ręcznej i futsalu zostały przerwane.

W środę na trybunach hali MORiS zasiądą kibice, ale będą oni musieli przestrzegać reżimu sanitarnego. Najważniejsze zasady zebraliśmy poniżej:

– bilety na mecz (w cenie 10 i 5 zł) można kupować tylko i wyłącznie przez internet – link TUTAJ; kasy będą nieczynne; uwaga: ważność zachowują karnety na sezon 2019/20
– każda osoba zobowiązana jest do zdezynfekowania rąk przy wejściu na obiekt i po jego opuszczeniu
– każda osoba ma obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca na trybunie
– należy zachować dystans społeczny – minimum 1,5 m odległości od innego widza

Wygrana Cleareksu w Zduńskiej Woli 5:3 to dobra zaliczka przed rewanżem. Rafał Krzyśka, grający trener chorzowian, jest optymistą przed drugą częścią rywalizacji z Gattą Active.

– Patrząc na determinację zawodników, myślę, że nie możemy tego odpuścić, bo jesteśmy klasowym zespołem. Podszlifujemy kilka elementów i w środę zagramy o zwycięstwo – powiedział Krzyśka cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jeśli Clearex wyeliminuje Gattę, to zagra w finale Pucharu Polski po raz trzeci w ostatnich dziewięciu latach. W 2012 r. uległ w meczu o trofeum wspomnianej Gatcie (2:3), zaś w 2017 r. pokonał w dwumeczu Rekord Bielsko-Biała (2:3 na wyjeździe i 1:0 u siebie).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości