Premier w Chorzowie. Śląski Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym

Premier w Chorzowie. Śląski Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym
Od 25 sierpnia Stadion Śląski jest Narodowym Stadionem LekkoatletycznymFot. Mariusz Banduch

Stadion Śląski po modernizacji nazywany był „domem polskiej lekkoatletyki”. Teraz obiekt w Chorzowie zyskał oficjalnie miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. Ogłosił to premier Mateusz Morawiecki.

Krótko przed rozpoczęciem 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na płytę Stadionu Śląskiego wyszedł premier Mateusz Morawiecki.

– To dla mnie ogromny honor zainaugurować 66. Memoriał Janusza Kusocińskiego, naszego złotego medalisty z igrzysk w Los Angeles w 1932 r. Wielki sportowiec, wielki Polak. Brał udział w kampanii wrześniowej, a potem został zamordowany w Palmirach. Niemcy wiedzieli, że jest częścią dumy polskiej – rozpoczął premier.

Później zaś Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił nadanie chorzowskiemu stadionowi nowego statusu.

– Od dziś Stadion Śląski jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Piszemy kolejny rozdział polskiej lekkoatletyki. Życzę wszystkim Polakom, aby ich duma rosła z każdym memoriałem i igrzyskami – powiedział premier.

Premierowi towarzyszyła w Chorzowie minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes PZLA Henryk Olszewski oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Przypomnijmy, że od 2018 r. (po zakończeniu modernizacji) na Stadionie Śląskim odbyło się już kilka dużych imprez lekkoatletycznych – m.in. dwa Memoriały Kamili Skolimowskiej i trzy (licząc z dzisiejszym) Memoriały Janusza Kusocińskiego. W maju 2021 r. w Chorzowie odbędą się mistrzostwa świata sztafet.

66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpoczął się po godz. 16.00. Tradycyjnie przeczytacie na naszym portalu relację i zobaczycie galerię zdjęć.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa