Graj jak za dawnych lat i spotkaj legendę. Wakacyjny Turniej Szmacianki

Graj jak za dawnych lat i spotkaj legendę. Wakacyjny Turniej Szmacianki

W najbliższą sobotę 29 sierpnia w ramach imprezy „Wszystkie Kolory Historii” organizowanej przez Muzeum Hutnictwa na rynku odbędzie się Wakacyjny Turniej Szmacianki „Trzech Króli”. W darmowej zabawie może wziąć udział każdy niezależnie od wieku i płci.

Szmacianka to dawna odmiana piłki nożnej, dobrze znana na śląskich podwórkach. W czasach, kiedy nie były dostępne profesjonalne piłki, dzieci robiły je z tego co było pod ręką np.: szmat, starych ubrań i sznurka.

Zabawa odbędzie się między godziną 17:00, a 19:00 w sobotę 29 sierpnia na zaaranżowanym na rynku specjalnym boisku. W przypadku złej pogody zabawa zostanie przeniesiona do jednej z pobliskich szkół. Do turnieju mogą się zgłaszać zespoły 4-osobowe (3 zawodników w polu i bramkarz). Wiek, płeć uczestników nie mają znaczenia. .

Turniej rozgrywamy w systemie play-off. Z początkowych 8 drużyn, zostają 4, które grają półfinały, następnie gramy mecz o 3 miejsce i finał. Każdy mecz trwa 10 minut (2 x 5 min) i jest prowadzony przez profesjonalnego sędziego.

Organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę dla uczestników zabawy.

– Oczywiście. Na zwycięzców czekają: wieczna chwała, pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Podobno w okolicy Turnieju przebywać może nawet Antoni Piechniczek – kto wie, może dojrzy jakieś talenty piłkarskie? – zachęca Muzeum Hutnictwa.

Udział w zabawie jest bezpłatny. Zapisy dostępne są w tym miejscu. Zarejestrowane drużyny proszone są o przybycie przed wyznaczonym czasem w celu dokonania formalności na starcie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa