„Obiad” z Grand Prix. Finał prestiżowego konkursu malarskiego

„Obiad” z Grand Prix. Finał prestiżowego konkursu malarskiego

W Chorzowskim Centrum Kultury podsumowano V Triennale malarstwa „Animalis”. Finał można było śledzić na żywo w internecie.

Triennale Malarstwa ANIMALIS to ogólnopolski konkurs na obraz o tematyce zwierzęcej dla profesjonalnych artystów plastyków. Ma za zadanie kultywować tradycyjne malarstwo za pomocą najwcześniejszego tematu jaki pojawił się w tej towarzyszącej człowiekowi od początków jego istnienia technice.

Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie funkcjonująca w samym środku wielkiej aglomeracji katowickiej ma nadzieję za pomocą tego wydarzenia wypełnić lukę zarówno tematyczną jak i lokalizacyjną na mapie odbywających się w naszym kraju prestiżowych konkursów malarskich.

– Poprzez wybór tematu konkursu pragniemy włączyć się w silny nurt dążący do zmiany głęboko zakorzenionego wizerunku Śląska, postrzeganego jako centrum jedynie przemysłu ciężkiego oraz regionu zanieczyszczenia i degradacji środowiska. Śląsk to również miejsce unikalnych na skalę światową rezerwatów przyrody oraz występowania ginących gatunków zwierząt. To ośrodek kulturalny o wciąż rosnącym znaczeniu – mówi Aleksandra Rej, kierownik Miejskiej Galerii Sztuki MM.

Z finału wystawy Miejska Galeria Sztuki MM prowadziła transmisję na żywo na swoim profilu na facebooku:

Laureaci V Triennale malarstwa „Animalis”:

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa