Czterech piłkarzy Cleareksu w kadrze. Biało-Czerwoni znają rywali w walce o Euro

Czterech piłkarzy Cleareksu w kadrze. Biało-Czerwoni znają rywali w walce o Euro
Adam Wędzony i Sebastian Leszczak znaleźli się na liście powołanych do kadry na najbliższe zgrupowanieFot. Adrian Ślązok

Mikołaj Zastawnik, Sebastian Leszczak, Adam Wędzony i Krzysztof Salisz pojadą na zgrupowanie reprezentacji. To jeden z ostatnich etapów przygotowań do eliminacji Euro 2022.

Selekcjoner reprezentacji Polski w futsalu Błażej Korczyński powołał 18 zawodników na konsultację szkoleniową w Szamotułach, która odbędzie się w dniach 14-20 września.

Najliczniej reprezentowane kluby to Clearex Chorzów i Constract Lubawa, czyli niedawni rywale w walce o Puchar Polski. Z obu Korczyński wybrał po czterech piłkarzy. Z Cleareksu powołanie otrzymali: Mikołaj Zastawnik, Sebastian Leszczak, Adam Wędzony i Krzysztof Salisz.

Zastawnik i Leszczak grają w kadrze regularnie. Wędzony i Salisz wcześniej też byli zapraszani przez selekcjonera. Cała czwórka znalazła się na liście powołanych na dwumecz z Rosją, w lutym 2019 r., ale Saliszowi przeszkodziła wówczas kontuzja.

Zwieńczeniem zgrupowania w Szamotułach miały być dwa spotkania towarzyskie z Łotwą, ale z powodu pandemii zostały odwołane.

Dodajmy, że przed wyjazdem na kadrę futsalowcy z Chorzowa rozegrają dwa mecze w Statscore Futsal Ekstraklasie. W niedzielę, 6 września, Clearex zmierzy się w Zduńskiej Woli z Gattą. Mecz odbędzie się o nietypowej porze – godz. 12.00 – i pokaże go stacja nSport. Natomiast w sobotę, 12 września, Clearex podejmie beniaminka Ekstraklasy AZS UW Wilanów (godz. 17).

Wracając to tematów reprezentacyjnych, w środę Biało-Czerwoni poznali przeciwników w eliminacjach do Euro 2022. Kadra Błażeja Korczyńskiego zagra w grupie 8 – z aktualnym mistrzem Europy Portugalią, Czechami oraz Norwegią.

Eliminacje (mecz i rewanż, łącznie sześć spotkań) rozpoczną się w listopadzie br., a zakończą w kwietniu 2021 r. Awans na Euro wywalczą zwycięzcy ośmiu grup oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny z drugich miejsc zagrają w barażu. Finały ME odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2022 r. w Holandii.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości