Azjatyckie smaki w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Azjatyckie smaki w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Świeże japońskie sushi, indyjska aromatyczna pakora, gruzińskie chaczapuri i libański tabbouleh. To tylko niektóre z potraw, jakich będzie można skosztować w tracie nadchodzącego Festiwalu Azjatyckiego w Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

W sobotę i niedzielę 12-13 września w siedzibie CIM przy ul. Dąbrowskiego 7 rozniesie się zapach najbardziej popularnych wschodnich przypraw – trawy cytrynowej, imbiru i ostrego chilli. W trakcie festiwalu będzie można skosztować marynowanej rzepy i czarnego sezamu, domowego curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupy pho i wietnamskich kanapek bahn mi. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

– Zapraszamy Was serdecznie do pysznego poznawania krajów azjatyckich od kuchni, kolekcjonowania doznań oraz inspiracji do poszerzenia domowego jadłospisu. Mała kuchenna rewolucja jeszcze nikomu nie zaszkodziła – zachęcają organizatorzy.

Festiwal Azjatycki w sobotę potrwa od 12:00 do 20:00. a w niedzielę od 12:00 do 18:00. Będzie to kolejne wydarzenie kulinarne w CIM po sukcesie wakacyjnego Festiwalu Pierogów. Poniżej udostępniamy relację filmową z sierpniowej imprezy.

FESTIWAL PIEROGÓW W CENTRUM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

? ? Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprosiło mieszkańców Chorzowa na degustację pierogów z całego świata. Jest już nasza relacja wideo. ? ?

Opublikowany przez Chorzowianin Wtorek, 25 sierpnia 2020

Wystawcy zainteresowani wzięciem udziału w festiwalu mogą kontaktować się z organizatorami mailowo pod adresem smacznytarg@gmail.com.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa