Jak przygotować trasę koncertową, a przy tym nie zbankrutować i nie wyłysieć?

Jak przygotować trasę koncertową, a przy tym nie zbankrutować i nie wyłysieć?

Jak logistycznie dobrze ułożyć trasę i jak ją dobrze zrealizować? W których miastach i miejscach warto grać, a które lepiej omijać? Jak wypromować swoje koncerty? W jaki sposób szukać miejsc, klubów do grania? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na warsztatach dla muzyków w ChCK.

Chorzowskie Centrum Kultury przygotowało ciekawe wydarzenie dla muzyków i początkujących managerów kapel. Warsztaty „Jak przygotować trasę koncertową dla nieznanej kapeli a przy tym nie zbankrutować i nie wyłysieć?” mogą dostarczyć uczestniczkom i uczestnikom wiele praktycznej wiedzy. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 września o godzinie 18:00.

Spotkanie poprowadzi Bartek „Borówka” Borowicz, który pracował jako dziennikarz muzyczny w wielu mediach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3, Esce Rock czy Radiofonii. Pracę w mediach przerwał na rzecz organizowania kameralnych koncertów dla 30, maksymalnie 100 osób. Przez 13 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4000 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię.

– On lubi małe, bo małe jest piękne. Dlatego nie dość, że robi małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach – ba! Nawet wioskach! Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 200!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena – zachęcają organizatorzy.

W warsztatach będzie mogło wziąć udział 20 osób. Bilety w cenie 50 złotych dostępne są tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa