Reklama:


Wrzesień z kulturą w Parku Śląskim

Wrzesień z kulturą w Parku Śląskim

Koncerty, spektakle i animacje dla najmłodszych – Park Śląski rozpoczął nowy cykl wydarzeń „Parkowy Wrzesień z Kulturą”. To seria imprez artystycznych skierowana do miłośników sztuki w każdym wieku.

Wydarzenia w ramach cyklu „Parkowy Wrzesień z Kulturą” odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 14:00 i 16:00 w Rosarium w Parku Śląskim. Na scenie będzie można zobaczyć artystów i aktorów z Opery Śląskiej, Teatru Rozrywki, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonii Śląskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. O program dla najmłodszych zadba Studio Artystyczne „Maciej” oraz Agencja Artystyczna „PRYM ART”.

– Wsłuchując się w głosy naszych gości i ogólną tęsknotę za sztuką postanowiłam zainaugurować nowy projekt w Parku Śląskim, czyli „Parkowy Wrzesień z Kulturą”. Myślę, że odrobinę muzyki, sztuki każdemu z nas sprawi ogromną przyjemność. Nie zapominamy również o najmłodszych, dla nich też mamy przygotowany szereg kulturalnych atrakcji, a wszystko to w naszym Rosarium w Parku Śląskim – zapowiada Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Spektakle i animacje dla dzieci w soboty i niedziele będą się rozpoczynały o godzinie 14:00. Wydarzenia skierowane do dorosłych będzie można oglądać od godziny 16:00. „Parkowy Wrzesień z kulturą” powstaje dzięki współpracy z Operą Śląską, Teatrem Rozrywki, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonią Śląską, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu Śląskie dla Seniora oraz Śląskie dla kobiety.

W najbliższą sobotę 12 września odbędą się następujące wydarzenia:
14.00 – Wakacyjna przygoda – warsztaty wokalno- taneczne
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
16.00 – koncert okolicznościowy – Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Dzień później w niedzielę 13 września kolejna dawka artystycznych atrakcji:
14.00 – „(Nie) BRZYDKIE KACZĄTKO” – PRYM ART
16.00 – Big Band Śląski – artyści Teatru Rozrywki

Pełen harmonogram cyklu „Parkowy Wrzesień z Kulturą” dostępny jest na stronie Parku Śląskiego. Organizatorzy ze względu na warunki atmosferyczne i epidemiologiczne zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzeń. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości