Reklama:


Happening taneczny na rynku. Ostatni dzień zapisów

Happening taneczny na rynku. Ostatni dzień zapisów

W niedzielę 13 września z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 w 37 obiektach w 10 krajach Europy zobaczymy happening taneczny. Dzięki zaangażowaniu Muzeum Hutnictwa mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa wezmą udział w wydarzeniu, które odbędzie się także na naszym rynku.

Wraz z dołączeniem do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (European Route of Industrial Heritage – ERIH) Muzeum Hutnictwa w Chorzowie zgłosiło chęć udziału w międzynarodowej akcji tanecznej „WORK IT OUT”. Osoby z różnych miast europejskich zaangażowane w akcję będą miały za zadanie wykonanie tej samej choreografii. Prezentacja chorzowskiego wykonania choreografii, zostanie zarejestrowana i zmontowana z wersjami powstałymi w pozostałych miast, tworząc jeden materiał filmowy.

– Do udziału w stworzeniu z nami Chorzowskiej Ekipy Tanecznej Work It Out zapraszamy zarówno osoby indywidualne, zespoły oraz zorganizowane grupy podopiecznych szkół tańca. Maksymalna liczba uczestników to 70 osób zatem spieszcie się – informuje Muzeum Hutnictwa.

Dziś upływa ostatni dzień na zgłoszenie chęci uczestnictwa. Aby wziąć udział wydarzeniu należy napisać wiadomość mailową na adres kontakt@muzeumhutnictwa.pl. Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z faktem udziału w akcji. Ze względu na ograniczoną ilość uczestników konieczne jest otrzymanie odpowiedzi zwrotnej od Organizatora, potwierdzającej możliwość udziału w akcji. Osoby pewne wzięcia udziału w akcji proszone są założenie ubrań w białych i czarnych kolorach.

Tak będzie wyglądać choreografia, którą w niedzielę 13 września o godzinie 15:00 na rynku, którą wykona chorzowska grupa:

Harmonogram niedzielnego happeningu tanecznego:

14:00-15:00 – rejestracja uczestników, rozdanie czapek, wspólna obowiązkowa (!) próba
15:00-16:00 – wykonanie choreografii, rejestracja materiału filmowego

Pozostałe szczegóły organizacyjne dotyczące przedsięwzięcia dostępne są na stronie Muzeum w Chorzowie oraz na oficjalnej stronie wydarzenia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości