Z 5:4 zrobiło się 5:0. Clearex wygrał walkowerem, a teraz podejmie zespół ze stolicy

Z 5:4 zrobiło się 5:0. Clearex wygrał walkowerem, a teraz podejmie zespół ze stolicy
Sebastian Brocki (przy piłce) strzelił w Zduńskiej Woli jednego gola. Czy trafi także w meczu z AZS UW Wilanów? Przekonamy się w sobotnie popołudnie w hali MORiSFot. Adrian Ślązok

Przed rozpoczęciem 2. kolejki Futsal Ekstraklasy chorzowianie awansowali o jedno oczko w tabeli. To efekty weryfikacji wyniku meczu w Zduńskiej Woli. W sobotę Clearex podejmie AZS UW Wilanów.

Mecz z Gattą Active Zduńska Wola piłkarze i kibice Cleareksu zapamiętają na długo. Chorzowianie po 19 minutach przegrywali 0:4, by po przerwie ruszyć w pościg i zwyciężyć 5:4. Okazuje się jednak, że nawet gdyby nie zdołali odwrócić losów spotkania 1. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, to… i tak zdobyliby trzy punkty.

Klub ze Zduńskiej Woli złamał bowiem jeden z zapisów regulaminu rozgrywek w sezonie 2020/21. Chodzi o liczbę młodzieżowców (rocznik 2000 i młodsi) w protokole meczowym. Jeśli zespół przystępuje do meczu w 14-osobowym (maksymalnym) składzie, to musi być w nim dwóch młodzieżowców. Jeśli w 13-osobowym składzie, to z przynajmniej jednym młodzieżowcem. Może także zagrać bez żadnego młodzieżowca, ale wówczas w maksymalnie 12-osobowym zestawieniu.

Tymczasem Gatta wpisała do protokołu 13 piłkarzy, lecz zapomniała o wspomnianym wyżej przepisie. Dla porównania – Clearex także wystawił „trzynastkę”, ale w składzie figurował Robert Rotuski (rocznik 2002).

W tej sytuacji Komisji Ligi Statscore Futsal Ekstraklasy zweryfikowała wynik meczu 1. kolejki Gatta – Clearex z 4:5 na 0:5. Chorzowianie wygrali walkowerem i awansowali z czwartego na trzecie miejsce w tabeli (lepszy bilans bramkowy mają tylko: mistrz Rekord Bielsko-Biała i wicemistrz Constract Lubawa).

Już w sobotę Clearex ma szansę na zdobycie kolejnego kompletu punktów. O godz. 17.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego rozpocznie spotkanie z AZS UW Wilanów. Goście to beniaminek Statscore Futsal Ekstraklasy. Awansowali do elity z drugiego miejsca w grupie północnej I ligi.

W pierwszej kolejce stołeczna drużyna zremisowała u siebie z PA Novą (dawniej GSF) Gliwice 1:1. W sobotnim meczu w Chorzowie zdecydowanym faworytem będzie Clearex, który – chcąc walczyć o medale – nie może sobie pozwolić na stratę punktów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości