Reklama:


Pojechali w najważniejsze miejsca w historii Ruchu. Za nami Chorzowski Rajd Rowerowy

Niebieska i biała trasa, zwiedzanie kluczowych miejsc w historii Ruchu i rodzinna zabawa na sportowo w ramach Chorzowskiego Rajdu Rowerowego były kolejnym elementem obchodów 100-lecia klubu.

Rajd rozpoczął się pod halą Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, gdzie osoby biorące udział w zabawie rozgrzewką przywitały szczypiornistki KPR Ruch Chorzów. Na tegoroczną imprezę złożyły się dwie trasy – niebieska oraz biała i wszystkie kolejne punkty na mapie rajdu związane były z chorzowskim stulatkiem. Wśród nich były m.in.: ławeczka Gerarda Cieślika, rynek i skwer Jerzego Wyrobka. Cykliści i cyklistki mogli się też dowiedzieć, gdzie powołano do życia Klub Sportowy „Ruch” oraz w której kamienicy mieszkał założyciel klubu.

W tym roku był metą Chorzowskiego Rajdu Rowerowego był stadion przy ul. Cichej 6, gdzie czekały na uczestników dodatkowe atrakcje – można było spotkać się z zawodnikami Ruchu Chorzów, spędzić czas z rodziną na murawie stadionu, a cała impreza zakończyła się losowaniem nagród.

Rajd Rowerowy był organizowany przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie pod patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości