Próbowali się ukryć. Są w rękach policji

Próbowali się ukryć. Są w rękach policji

W minionym tygodniu policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki determinacji chorzowskich śledczych kolejni przestępcy trafili do więzienia.

Mundurowi z chorzowskiej komendy tylko w tym tygodniu zatrzymali aż 6 osób, które celowo ukrywały się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się w różnych miejscach – u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne – kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości