Reklama:


Nowy dział w strukturach Niebieskich. Poszukiwane osoby do współpracy

Nowy dział w strukturach Niebieskich. Poszukiwane osoby do współpracy

Latem w klubie przy ul. Cichej rozpoczął funkcjonowanie dział scoutingu. Od tego czasu odbyły się już 2 robocze spotkania nowego pionu. Są jeszcze miejsca dla nowych osób zainteresowanych współpracą.

Szkółka Ruchu zawsze cieszyła się dobrą sławą i uznawana była za kuźnię piłkarskich talentów. Na młodzież Ruchu wciąż spogląda cała Polska, a także Europa, o czym świadczą ostatnie transfery Mateusza Bogusza do Leeds United, Mateusza Lippa do Schalke 04, czy też wcześniejsze Kamila Grabary do FC Liverpool i Przemysława Bargiela do AC Milan.

Akademia oraz UKS Ruch Chorzów, jako jedyne w mieście, mogą pochwalić się Certyfikatami Szkółek Piłkarskich PZPN, co jest gwarantem szkolenia zawodników na najwyższym poziomie od najwcześniejszych lat. W kadrze pierwszego zespołu „Niebieskich” znajduje się obecnie aż 13 zawodników wychowanych na „Kresach”.

– Stawiając na ciągły rozwój oraz podnoszenie poziomu sportowego, w naszym Klubie do życia powołany został Dział Scoutingu, nad utworzeniem którego prace trwały już od lutego bieżącego roku – informuje klub.

Na jego czele stanęli Łukasz Pisarek – wiceprezes polsko – belgijskiej spółki Football-on, aplikant radcowski, działacz piłkarski, w przeszłości również sędzia i członek sztabu szkoleniowego na poziomie trzecioligowym, a także uczestnik licznych szkoleń z zakresu scoutingu, oraz Marcin Stokłosa – członek Rady Nadzorczej od lat związany z Ruchem jako zawodnik i Kibic.

W sierpniu odbyło się drugie ze spotkań i szkolenie nowego działu. Wzięli w nim udział nie tylko trenerzy szkółek Ruchu, ale też osoby, które wyraziły zainteresowanie czynnym zaangażowaniem się w jego rozbudowę. Tematem przewodnim był scouting młodzieżowy oraz sporządzanie arkusza obserwacji, a już na październik zaplanowane zostało kolejne spotkanie, które będzie połączone z obserwacją meczu i warsztatami wideo.

– Wszystkich chętnych do współpracy w zakresie scoutingu Ruchu prosimy o kontakt telefoniczny – 606 648 744 lub mailowy: scouting@ruchchorzow.com.pl – zachęca klub.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości