Przełamanie Ruchu. Niebiescy gonią lidera

Ruch zainkasował 3 punkty w meczu z Lechią Zielona Góra.Fot.: M. Bulanda

W niedzielę 20 września Ruch podejmował na stadionie przy ul. Cichej Lechię Zielona Góra. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem chorzowian 4-0. Bramkarza gości pokonali Michał Mokrzycki, dwukrotnie Mariusz Idzik i Łukasz Janoszka.

Mecz rozpoczął się od ataków Ruchu, na które co jakiś czas próbowali odpowiadać goście. W 18 minucie spotkania wynik otworzył Michał Mokrzycki, który otrzymał piłkę po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego, minął obrońcę i płaskim strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Lechii. Ruch dalej atakował i utrzymywał się przy piłce jednak do zdobycia gola zabrakło ostatniego podania lub decyzji o strzale, dlatego do szatni Niebiescy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę wynik spotkania podwyższył najlepszy strzelec chorzowian, Mariusz Idzik, który przytomnie przelobował wysuniętego Wojciecha Fabisiaka. W 54 minucie drugą bramkę w tym spotkaniu i 9 w sezonie zdobył Mariusz Idzik. Otrzymał długie podanie w prawy sektory boiska, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i wykorzystał złe ustawienie bramkarza gości ponownie go lobując. Cztery minuty później wynik spotkania ustalił Łukasz Janoszka, który wpakował piłkę do siatki po tym, jak ta odbiła się od słupka po strzale Mateusza Winciersza.

– Ostatnie mecze nie były zwycięskie, ale mam nadzieję, że teraz wrócimy na zwycięską ścieżkę. Bardzo ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu, nie straciliśmy bramki, graliśmy bardzo ofensywnie. Dziękuję drużynie za zrealizowanie wszystkich założeń – komentował po meczu Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów – Lechia Zielona Góra 4:0 (1:0)

1:0 Michał Mokrzycki, 18 min.
2:0 Mariusz Idzik, 46 min.
3:0 Mariusz Idzik, 54 min.
4:0 Łukasz Janoszka, 58 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik (73 Słota), Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski – Sikora, Mokrzycki (64 Będzieszak) – Winciersz, Duchowski (84 Rudek), Janoszka (84 Siwek) – Idzik (64 Foszmańczyk); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowy: Lech.