Seniorki i seniorzy spotkali się na Stadionie Śląskim w sportowej rywalizacji

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, choć frekwencję obniżyły ograniczenia związane z pandemią.Fot.: Stadion Śląski/Press Focus

Ponad 500 członków i członkiń uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji senioralnych wzięło udział w Olimpiadzie Sportowej UTW na Stadionie Śląskim. Osoby biorące udział w zawodach zmierzyły się m.in.: w przełajach rowerowych, strzelaniu z łuku, speed ballu.

W XII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej UTW startowały zawodniczki i zawodnicy uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji senioralnych – urodzeni w roku 1970 lub wcześniej. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: 50-59, 60-69 i 70+.

Celem nadrzędnym olimpiady jest wykształcenie w pokoleniu osób 50+ potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowania aktywnego stylu życia – informowali organizatorzy.

Na seniorki i seniorów czekały następujące konkurencje: biegi na 60 i 150 metrów, pchnięcie kulą, przełaje rowerowe, turnieje Boule, łuczniczy i speedballa. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach i Stadion Śląski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa