Beatyfikacja ks. Jana Machy przełożona

Beatyfikacja ks. Jana Machy przełożona

Zaplanowana na 17 października w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy została przeniesiona na 2021 rok. O decyzji poinformował abp Wiktor Skworc w środę 23 września.

– Decyzja została podjęta po konsultacji i w łączności z kard. Angelo Becciu, Prefektem Kongregacji ds. Świętych. Aktualnie oczekujemy wyznaczenia nowego terminu beatyfikacji. Przedstawiliśmy nasze propozycje, ale czekamy na ostateczną decyzję Ojca Świętego, o której poinformujemy – powiedział metropolita katowicki w nagraniu wideo opublikowanym na stronie archidiecezji i przesłanym do mediów.

Abp Wiktor Skworc dodał, że przesunięcie terminu beatyfikacji jest też szansą na lepsze przygotowanie do tej ważnej uroczystości. Nowy termin beatyfikacji zostanie ogłoszony po akceptacji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Planowane jest wyznaczenie go na 2021 rok, jednak ze względu na niepewną i dynamiczną sytuację związaną z pandemią SARS-CoV2 w Polsce i w Europie należy jeszcze poczekać na ostateczną decyzję.

– Czas, który nas dzieli od beatyfikacji będziemy chcieli wykorzystać, aby jeszcze lepiej poznać Sługę Bożego ks. Jana Machę. Będziemy chcieli się z nim prawdziwie zaprzyjaźnić i przyjąć treści, które były tak bardzo istotne w jego życiu – podsumował metropolita.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa