ChLF. Gemini wycofane z ligi, start przesunięty na październik

ChLF. Gemini wycofane z ligi, start przesunięty na październik

Po dokończeniu rywalizacji o Puchar Ligi 2019/20 czas na nowe otwarcie. W pierwszy weekend października wystartuje 36. sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. W dwóch ligach wystąpi 21 drużyn.

27 września na boisku przy ul. Granicznej miała rozpocząć się walka o punkty w I lidze. Jednak w terminarzu nastąpiły zmiany. Powodem jest wycofanie z rozgrywek Gemini. Drużyna, która rywalizowała w ChLF od początku zmagań w hali (czyli od 2000 r.), przeżywała w ostatnich latach duże problemy kadrowe. Poprzedni sezon zakończyła na 10. miejscu.

W tej sytuacji pierwsza kolejka I ligi odbędzie się 4 października. W elicie miało grać 13 zespołów, ale ostatecznie będzie ich 12. Przypomnijmy, że zapadła decyzja o braku spadków w sezonie 2019/20 (zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii). AC Hilda, która zajmowała 11. miejsce, pozostaje w gronie najlepszych ekip, a do I ligi dołączyli dwaj beniaminkowie – Autor Team i Dam Pack.

W pierwszej kolejce zdecydowanie trudniejsze zadanie będzie mieć ten drugi. Dam Pack – debiutant w I lidze – trafił na mistrza Chorzowa Irex Gaz. Z kolei Autor Team (grał już w I lidze w sezonie 2018/19) zmierzy się z Hildą. Najciekawiej powinno być w spotkaniu wicemistrza Chorzowa FizjoFactory (d. Budoserwis) z brązowym medalistą ubiegłego sezonu Bryką.

W drugiej lidze zagra 9 zespołów, wycofały się bowiem dwie ekipy: Wspólnie dla Chorzowa oraz Efekt. Rozgrywki rozpoczną się 3 października. Awans wywalczą dwa zespoły.

Przypomnijmy, że w hali przy ul. Granicznej obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Mecze odbywać się będą co 70 minut (dotychczas co 50), dodatkowy czas przeznaczony zostanie na dezynfekcję. Nie będzie można oglądać spotkań z trybuny hali.

I LIGA – 1. kolejka, niedziela, 4 października
Godz. 8.00: Victoria Klimzowiec – Mateco
Godz. 9.10: Danmar Kuś – Silesia
Godz. 10.20: Klimzowiec – Thunder
Godz. 11.30: Dam Pack – Irex Gaz
Godz. 12.40: FizjoFactory (dawniej Budoserwis) – Bryka
Godz. 13.50: AC Hilda – Autor Team

II LIGA – 1. kolejka, sobota, 3 października
Godz. 8.00: Wert Know How – Tajfun
Godz. 9.10: WSD – Contra
Godz. 10.20: Koreja.pl – Stokson
Godz. 11.30: Tele-Nat&Milon – Orange (dawniej Kraken)
Pauzuje: KS Siekiera Piła

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości