Reklama:


26. Sesja Rady Miasta. Najważniejsze decyzje

26. Sesja Rady Miasta. Najważniejsze decyzje
26. Sesja Rady Miastafot. M. Śliwa

Odbyła się 26. Sesja Rady Miasta. Obrady zostały zorganizowane częściowo w trybie zdalnym.

Radni obradowali na temat zmian w budżecie miasta. Uchwałę o zmianie uchwały Nr XVI/274/19 Rady Miasta Chorzów z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie uchwały budżetowej Miasta Chorzów na rok 2020 przedstawiła Małgorzata Kern, skarbnik miasta.

Radnych interesowała sprawa związana z powstającym Muzeum Hutnictwa i systemem dróg dojazdowych w okolicy ul. Metalowców.

– To jest projekt na poziomie 20-30 milionów złotych. Zabezpieczamy środki na budowę – mówił Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

O tym informowaliśmy już na naszych łamach tutaj:

Szczegóły łącznie z uchwałami i głosowaniami dostępne są tutaj.

Radnych interesowała również sprawa byłego targowiska w Chorzowie Batorym przy ul. Granicznej. Dotyczyło to uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości położonych w Chorzowie przy ul. Granicznej.

Jacek Nowak (PiS) zaproponował, by zmienić plan zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu. Jego zdaniem lepiej, by działka była przeznaczona pod budownictwo.

– Zostawmy tak, jak jest. Jest plan przestrzenny, który obowiązuje – przekonywał Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Waldemar Kołodziej przypomniał o pomyśle budowy nowej komendy policji, która miała stanąć w tym miejscu.

Na zakończenie Jerzy Kędziora, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, przedstawił podsumowanie pomocy chorzowskim przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej związanej z pandemią COVID-19.

– 38 milionów zł środków wprowadziliśmy w krwiobieg miasta. 5732 podmioty otrzymały wsparcie. Ogrom pracy włożonej przez moich pracowników, nawet w soboty pracowali. 90 procent załogi zajmowało się tymi kwestiami – relacjonował Jerzy Kędziora, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie.

Dodał, że jedyną firmą, która zgłosiła informację o zwolnieniach grupowych jest Carrefour.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości