Zadecydowały karne. Ruch w finale Pucharu 100-lecia

Zadecydowały karne. Ruch w finale Pucharu 100-lecia
Jakub Siwek zdobywca wyrównującej bramki.Fot.: M. Bulanda

Mimo prowadzenia gry, większej ilości stworzonych sytuacji i wyraźnej przewagi w regulaminowym czasie gry Ruch potrzebował rzutów karnych, aby udowodnić swoją wyższość nad Śląskiem Świętochłowice. W finale Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej „Niebiescy” zmierzą się z Ruchem Radzionków.

Ruch od pierwszych minut spotkania próbował zdominować rywali ale niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie. W 10 minucie po stracie piłki w środku pola pierwszą sytuację Śląska na bramkę zamienił Bartosz Nawrocki. Niespełna 6 minut później do wyrównania doprowadził Jakub Siwek, który po prostopadłym podaniu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem świętochłowiczan. Mimo wyraźnej przewagi i wielu ataków piłkarze Ruchu nie zdołali już w regulaminowym czasie gry pokonać golkipera gości, Michała Stopyry, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Niebieskich zwyciężając 4:1

Rzuty karne: 1:0 Bartłomiej Kulejewski, (1:0 Adrian Lesik – nad bramką); 2:0 Piotr Kwaśniewski, (2:0 Damian Wasiak – obrona Lecha); 3:0 Daniel Paszek, 3:1 Kamil Ściętek; 4:1 Mateusz Duchowski.

Ruch: Lech – Lechowicz (62 Kwaśniewski), Słota (46 Kulejewski), Kawula, Będzieszak – Neugebauer, Foszmańczyk (62 Duchowski) – Rudek, Siwek, Swikszcz (67 Wójtowicz) – Paszek; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: T. Nowak, Wojtek, Matys.

Poniżej udostępniamy transmisję ze spotkania zrealizowaną przez TV Niebiescy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości