Do trzech razy sztuka? Ruch chce wrócić z Koszalina z punktami

Do trzech razy sztuka? Ruch chce wrócić z Koszalina z punktami
Trener Marcin Księżyk zapowiada walkę o trzy punkty w meczu w KoszalinieFot. Marcin Bulanda

Wszystkie drużyny Superligi poza Ruchem mają na koncie zdobycz punktową. „Niebieskie” po dwóch porażkach muszą więc gonić. W sobotę zagrają na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin (6. miejsce).

Wielki niedosyt – tak można opisać to, co czują piłkarki i trener KPR Ruch Chorzów po poprzednim spotkaniu PGNiG Superligi Kobiet ze Startem Elbląg. „Niebieskie” nie wykorzystały sszansy na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie. Prowadziły 21:18 na 13 minut przed syreną. W końcówce popełniły jednak za dużo błędów i przegrały 24:25.

Jako jedyne w elicie piłkarki z Chorzowa nie mają na koncie choćby punktu. Sytuacja nie jest więc różowa, z drugiej strony do zakończenia rozgrywek pozostało aż 26 serii. Okazji do przełamania szukać trzeba będzie w obcych halach, bo dwa najbliższe mecze Ruch rozegra na wyjazdach.

W sobotę o godz. 16.00 chorzowianki zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin. Przeciwniczki zajmują szóste miejsce, zgromadziły dwa punkty po zwycięstwie w 2. serii z Eurobudem Jarosław (po rzutach karnych).

Kilka tygodni temu Ruch okazał się wyraźnie lepszy od drużyny z Koszalina na Memoriale Krzysztofa Kazimierskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Zwyciężył 34:26. Trener Marcin Księżyk chciałby, żeby historia się powtórzyła, ale zdaje sobie sprawę, że jego drużyna stanie przed dużo trudniejszym zadaniem.

– To był okres przygotowawczy i „tylko” sparing. Teraz zmierzymy się z całkiem inną drużyną, która w dodatku zagra u siebie. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy w stanie walczyć z takimi zespołami, dlatego jedziemy do Koszalina po trzy punkty – mówi nam szkoleniowiec Ruchu.

Dla Marcina Księżyka sobotni mecz będzie powrotem do miejsca, w którym rozpoczął pracę w Ruchu. 5 marca br. związał się z klubem z Chorzowa (po raz trzeci w karierze), zaś dwa dni później debiutował na ławce – właśnie w spotkaniu z Młynami Stoisław w Koszalinie. Ruch nie zdołał wówczas sprawić niespodzianki (25:30), a wkrótce rozgrywki ligowe zostały przerwane z powodu pandemii.

Ruch zagra w Koszalinie w podobnym składzie do tego z meczu ze Startem Elbląg. W pełni sił jest już bramkarka Patrycja Chojnacka, która była w kadrze na poprzednie spotkanie, ale nie pojawiła się ani razu na boisku.

Spotkanie Młyny Stoisław vs KPR Ruch pokaże telewizja internetowa zobacz.tv.

Dodajmy, że w najbliższy weekend rozpoczyna się sezon w I lidze. W grupie B miał występować drugi zespół KPR Ruch, ale został on wycofany z rozgrywek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości