Turystyczny weekend w Parku Śląskim. Targi Regionów

Turystyczny weekend w Parku Śląskim. Targi Regionów

Od piątku 25 do niedzieli 27 września w Parku Śląskim koło Kapelusza odbędzie się VIII edycja Śląskich Targów Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów. Targi będą miały charakter imprezy otwartej. W programie prezentacje regionów, degustacje potraw i spotkania autorskie.

Na osoby, które zdecydują się odwiedzić w ten weekend Park Śląski czekać będą ciekawe spotkania, m.in: Beatą Pawlikowską i Wędrownymi Motylami Anną i Marcinem Nowakami, a także pokaz barmana flair Krzysztofa Drabika.

– Nadszedł czas kiedy turysta szuka miejsc na wypoczynek głównie w Polsce. Każdy odwiedzający Targi znajdzie na Atrakcjach Regionów wszystko z czym kojarzy mu się idealny wypoczynek – zapewniają organizatorzy.

Zwolennicy turystyki aktywnej mogą zapoznać się m.in. z ofertą miejsc idealnych na wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, wspinaczkę. Po aktywnym i intensywnym spędzeniu czasu swoje siły będą mogli zregenerować w przyjaznej agroturystyce. Ci, którzy wolą ciszę i spokój znajdują oferty doskonałych miejsc do samotnych wycieczek, długich spacerów i bez problemu mogą połączyć chęć odpoczynku od wielkiego zgiełku z poznaniem tradycyjnych smaków lokalnych kuchni czy przeżywania bogatej historii odwiedzanych terenów.

Poniżej udostępniamy szczegółowy harmonogram imprezy.

PIĄTEK 25 września 2020 14:00 – 17:00

14:00 – rozpoczęcie targów
Strzelnica sportowa w Siemianowicach Śląskich – na specjalnym symulatorze będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności w strzelectwie sportowym i wziąć udział w turnieju. Dla zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody
15:30 – występy muzyczne zespołu z Ochotnicy Dolnej
16:00 – Pracownicy Działu Edukacji Etnograficznej zapraszają na warsztaty „Bibułkowe cudeńka, czyli tradycyjne ozdoby wiejskich wnętrz mieszkalnych” oraz „Domeczki z deseczki”
17:00 – zakończenie targów

SOBOTA 26 września 2020 10:00 – 17:00

10:00 – rozpoczęcie targów
10:00-10:55 – spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską- autografy
10:20 – spotkanie z podróżnikami Anną i Marcinem Nowakami, autorami popularnego i nagradzanego bloga Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle
11:00 – spotkanie z podróżniczką Beatą Pawlikowską
12:00 – Pokaz Barman flair Krzysztof Drabik – zwycięzca Mam Talent za najlepszy show, wielokrotny rekordzista świata
12:00-13:00 – spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską- autografy
12:30 – Gran Canaria na cały rok – prezentacja Patronatu Turystyki Gran Canarii
13:00 – Pracownicy Działu Edukacji Etnograficznej zapraszają na warsztaty „Bibułkowe cudeńka, czyli tradycyjne ozdoby wiejskich wnętrz mieszkalnych” oraz „Domeczki z deseczki”
14:30 – występy muzyczne zespołu z Ochotnicy Dolnej
15:00 – rozstrzygnięcie konkursu realizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach kampanii „Odpoczywaj na wsi”
16:00 – Pracownicy Działu Edukacji Etnograficznej zapraszają na warsztaty „Bibułkowe cudeńka, czyli tradycyjne ozdoby wiejskich wnętrz mieszkalnych” oraz „Domeczki z deseczki”
17:00 – zakończenie

NIEDZIELA 27 września 2020 10:00 – 15:00

10:00 – rozpoczęcie targów
10:00 – Gran Canaria na cały rok – prezentacja Patronatu Turystyki Gran Canarii
12:30 – występy muzyczne zespołu z Ochotnicy Dolnej
13:30 – Pracownicy Działu Edukacji Etnograficznej zapraszają na warsztaty „Bibułkowe cudeńka, czyli tradycyjne ozdoby wiejskich wnętrz mieszkalnych” oraz „Domeczki z deseczki”
15:00 – zakończenie targów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa