Reklama:


Wielkie święto małych adeptów piłki nożnej

Wielkie święto małych adeptów piłki nożnej

Ponad 500 graczy, 50 drużyn (m.in.:Milan, Inter i Juventus), ponad 400 spotkań rozegranych na 12 boiskach. To wszystko od soboty 26 września na Stadionie Śląskim w ramach drugiej edycji piłkarskiego turnieju dla dzieci Copa Espanola.

W weekend 26 i 27 września na Stadionie Śląskim rusza druga edycja turnieju Copa Espanola, w której startują polskie i zagraniczne szkółki piłkarskie. W ciągu dwóch dni obejrzymy ponad 400 meczów. W sobotę od godziny 10:00 startują zmagania Żaków (8-9 lat). Wstęp wolny. W niedzielę o tej samej porze rusza turniej dla Skrzatów (6-7 lat). Każda z drużyn przynajmniej raz zagra na głównej płycie Stadionu Śląskiego.

Organizatorzy zadbali o dodatkowe i dostępne bezpłatnie atrakcje. Będą to m.in.: zajęcia ogólnorozwojowe i gry zręcznościowe pod opieką animatorów, mega boisko, pokazy teqballu, a także wystawa prezentująca Powstania Śląskie i wystawa strojów regionalnych. Odbędą się też gry z cyklu „Śląskie podwórka” oraz rekonstrukcja wydarzeń z Powstań Śląskich. Dostępna będzie również strefa wypoczynku i foodtrucków.

– Nasza fundacja powstała, aby zarażać sportową pasją, wspierać prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Tym co nas wyróżnia jest metodologia oparta na systemie hiszpańskim i zgodna ze standardami PZPN. Rozwijamy motorykę dzieci, dbamy o gimnastykę ogólnorozwojową i przygotowanie mentalne, a także rozwijanie znajomości języka hiszpańskiego. W czasie turnieju nasi animatorzy, w strefie zabaw Ninos, bezpłatnie zaprezentują to, czym zajmujemy się na co dzień – informuje Łukasz Pusz, prezes Fundacji Española, organizatora wydarzenia.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości