Wystartował nowy sezon ChLF. Klimzowiec pierwszym liderem

Wystartował nowy sezon ChLF. Klimzowiec pierwszym liderem

W 36. sezonie Chorzowskiej Ligi Futsalu zobaczymy 20 zespołów w dwóch ligach. Hit pierwszej kolejki nie doszedł do skutku.

I LIGA: Mecz drugiej z trzecią drużyną poprzedniego sezonu ChLF miał być daniem głównym inauguracyjnej serii spotkań. Niestety zamiast widowiska był walkower. Organizator ligi – MORiS Chorzów – powiadomił przedstawicieli wszystkich zespołów o zmianie godzin rozgrywania meczów. Każde spotkanie rozpoczynało się o pełnej godzinie (a nie co 70 minut – jak wcześniej zakładano). Piłkarze Bryki nie stawili się o godz. 12.00 w Kompleksie Sportowym „Hajduki”, dlatego FizjoFactory (dawniej Budoserwis) zainkasował trzy punkty bez gry.
Po pierwszej kolejce tabelę otwiera Klimzowiec, który wygrał z Thunderem 6:0. Lider nieco przemeblował skład, trzech nowych zawodników (Pleszak, Karwiński i Strzelecki) zdobyło po jednej bramce.
Mistrz Chorzowa Irex Gaz pokonał beniaminka Dam Pack 5:1. Za to drugi z nowych zespołów w elicie – Autor Team – rozpoczął sezon od zwycięstwa. Ekipa z Siemianowic wygrała z Hildą 3:1. Udany początek sezonu zanotowała także Victoria Klimzowiec, zaś w meczu ZPM Kuś – Silesia Antmar padł remis.

1. kolejka
Victoria Klimzowiec – Mateco 3:0

Lediński 2, Raban;
ZPM Kuś – Silesia Antmar 1:1
Skok – Grzybowski;
Klimzowiec – Zotex Thunder 6:0
Błaszczyk, Karwiński, Stefański, Pleszak, Budzik, Strzelecki;
Dam Pack – Irex Gaz 1:5
Lachowski – Zygarski 2, Wysocki, Szostok, Kubicki;
FizjoFactory – Bryka 5:0 (walkower)
Bryka nie stawiła się na zawody;
AC Hilda – Autor Team 1:3
Szewczuk – Węgrzyn, Bejm, D. Matusiak.

II LIGA: W drugiej dywizji zagra ostatecznie tylko osiem zespołów, gdyż przygodę z ChLF zakończyło Wert Know How. Pierwszym liderem został Stokson, po zwycięstwie 3:1 z Koreją. Hat-tricka skompletował Tomasz Sadło, który otwiera klasyfikację strzelców.

1. kolejka
KS Siekiera Piła – Tajfun 0:2

Czapura, Świerk;
WSD – Contra 3:2
Pogoda 2, Banaszak – Szrama, Zajdel;
Koreja.pl – Stokson 1:3
Stefan – Sadło 3;
Tele-Nat&Milon – Orange (dawniej Kraken) 2:3
Osuch, Witkowski – Kluz 2, Ritter.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości