Aktor Teatru Rozrywki nagrodzony Złotą Maską

Aktor Teatru Rozrywki nagrodzony Złotą Maską
Kamil Franczak w roli Mistrza Ceremonii w "Cabarecie", reż. J.Bończyk.Fot.: Teatr Rozrywki/Artur Wacławek

Kamil Franczak w poniedziałek 5 października odebrał Złotą Maskę w kategorii „Aktorstwo – najlepsza rola wokalno-aktorska” za rolę Mistrza Ceremonii w „Cabarecie” w reżyserii Jacka Bończyka. Otrzymał również nagrodę im. Zbigniewa Grucy przyznawaną przez Dziennik Teatralny.

Corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przyznawana jest Nagroda Teatralna „Złota Maska” za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej. Złote Maski przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie propozycji komisji złożonej z przedstawicieli fundatorów. Ocenie podlegają spektakle premierowe zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku poprzedzającego przyznanie nagrody.

Złota Maska dla Kamila Franczaka! Mamy dzisiaj powody do dumy 🙂 Kamil Franczak odebrał właśnie Złotą Maskę w…

Opublikowany przez Teatr Rozrywki Poniedziałek, 5 października 2020

„Złote Maski” przyznawane są w kategoriach: przedstawienie roku – nagroda dla instytucji, spektakl dla młodych widzów – nagroda dla instytucji, aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, reżyseria, scenografia, nagroda specjalna.

W tegorocznej, 52 edycji plebiscytu najwięcej wyróżnień, cztery, otrzymał gospodarz gali – Teatr Śląski. Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa