„Niebieskie” nie zagrają w niedzielę w Jarosławiu. Koronawirus u rywalek

„Niebieskie” nie zagrają w niedzielę w Jarosławiu. Koronawirus u rywalek
W najbliższy weekend piłkarki Ruchu nie powalczą o punktyFot. Marcin Bulanda

Na kolejny mecz KPR Ruch Chorzów w PGNiG Superlidze Kobiet trzeba będzie poczekać do 17 października. Wyjazdowe spotkanie z Eurobudem JKS Jarosław zostało przełożone.

O tym, że zaplanowany na 11 października mecz Eurobud JKS Jarosław – KPR Ruch Chorzów może zostać przełożony, było wiadomo już od kilku dni. W zespole z Podkarpacia koronawirusem zakaziły się bowiem dwie rozgrywające. Przebywają one na kwarantannie do najbliższego weekendu.

Pozostała część zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym Eurobudu przeszła 7 października testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak się okazało w czwartek, są kolejne przypadki zakażeń.

– Powoli spływają do nas wyniki, ale już mamy cztery pozytywne, a spodziewamy się kolejnych. Zarażone zawodniczki będą musiały teraz pójść na 10-dniową izolację, więc pełnym zespołem w treningu spotkamy się najwcześniej za niecałe dwa tygodnie – powiedziała portalowi nowiny24.pl Bożena Łanowy, prezes klubu z Jarosławia.

Eurobud JKS wystąpił z wnioskiem o przełożenie spotkania z „Niebieskimi”. W czwartek Komisarz Ligi Piotr Łebek ogłosił, że mecz odbędzie się w innym terminie.

Chorzowianki będą więc musiały poczekać do 17 października. Wówczas – w spotkaniu 5. serii PGNiG Superligi Kobiet – podejmą Zagłębie Lubin (hala MORiS przy ul. Dąbrowskiego, godz. 18.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości