Skarb ze świętochłowickiej piwnicy. Premiera I tomu Historii Ruchu

Premiera książki „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1. 1920-1929” w ChCK.Ruch Chorzów / Rafał Rusek / Press Focus

W środę 7 października w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się premiera książki „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1. 1920-1929”. Publikacja autorstwa Andrzeja Godoja, Piotra Kowalika i Damiana Sifczyka, pod redakcją Grzegorza Joszko, jest dostępna w punktach sprzedaży klubu.

Wydarzenie w swojej otoczce stylizowane było na lata 20 ubiegłego wieku. Autorzy książki oraz prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski, a także pracownicy klubu ubrani byli w stroje z epoki, udostępnione przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. Przed ChCK stanął również zabytkowy Mercedes z okresu przedwojennego.

W panelu dyskusyjnym z udziałem osób zaangażowanych w powstanie publikacji, rozmawiano o początkach istnienia Ruchu, pracach nad książką oraz odkryciach przypadkiem dokonanych w jednej ze świętochłowickich piwnic. Ilość znalezionych tam materiałów była tak duża, że został powołany specjalny zespół ds. historii klubu przy Stowarzyszeniu Kibiców Wielki Ruch, które nie tylko odzyskało na własność te materiały, ale również postanowiło się nimi podzielić. Nieco ponad rok po odnalezieniu bezcennych archiwów, informacje w nich zawarte można znaleźć w zaprezentowanej wczoraj publikacji.

Książki „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1. 1920-1929” dostępne są w Strefie Kibica przy Cichej oraz w Internecie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa