Malarska impreza w Skansenie

Malarska impreza w Skansenie

Trwa XV edycja Pikniku malarskiego Sielskie klimaty. W związku z sytuacją epidemiczną organizatorzy zmienili formułę imprezy. Zamiast jednodniowego wydarzenia kreatywne działania w Skansenie będą trwać przez cały październik.

Piknik malarski to impreza rozwijająca wyobraźnię dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

– Jeśli malarstwo jest Twoim hobby, to pamiętaj, że w naszym skansenie trwa XV Piknik malarski Sielskie Klimaty. W tym roku organizatorzy postanowili, że plener będzie trwał przez cały październik. Tym samym możesz wykorzystać dowolny dzień na wizytę w skansenie i oddać się swojej malarskiej pasji – informuje Skansen.

Impreza ma charakter otwarty. Dzieci i młodzież wchodzą na teren Muzeum pod opieką osoby dorosłej. Organizatorami Sielskich Klimatów są: Chorzowskie Centrum Kultury, Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach i Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa