W trosce o bioróżnorodność. W centrum miasta powstaje łąka kwietna

W trosce o bioróżnorodność. W centrum miasta powstaje łąka kwietna

Na trawniku przy skrzyżowaniu ul. Floriańskiej z ul. Filarową powstaje nowa łąka kwietna. Została założona dzięki głosom mieszkanek i mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów.

Łąki kwietne to ciesząca się coraz większą popularnością, naturalna alternatywa dla mało atrakcyjnych wizualnie i kosztownych w utrzymaniu trawników. Nie wymagają regularnego koszenia, podlewania i nawożenia, a ich utrzymywanie nie pochłania dużych nakładów. Ponadto, dzięki różnorodnej roślinności łąki kwietne wspierają dziką przyrodę stanowiąc miejsce do życia dla pożytecznych owadów m.in.: biedronek siedmiokropek, motyli, trzmieli i pszczół miodnych. Z nowej inwestycji ucieszą się także pszczoły żyjące w pobliskiej pasiece na dachu Chorzowskiego Centrum Kultury.

Nowa łąka kwietna składać się będzie w 70% z kwiatów wieloletnich, 20% z traw i w 10% z kwiatów jednorocznych. Wśród roślin, które wyrosną na wiosnę, będzie można zaobserwować: dziurawce zwyczajne, chabry łąkowe, kminki pospolite, maki polne, szałwie łąkowe i prawie 40 innych gatunków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa