Reklama:


ChLF. Mateco znów nie może odpalić

ChLF. Mateco znów nie może odpalić

Piłkarze Mateco ponownie notują słaby początek sezonu. Zamykają tabelę z dwoma zerami – w rubrykach: „punkty” i „bramki strzelone”. Z kolei gracze Klimzowca mają powody do radości. Wygrali drugie spotkanie do zera, dzięki czemu nadal są liderem.

I LIGA: Mateco w ostatnich sezonach uznawane było za jeden z silniejszych zespołów w stawce. Wprawdzie w lidze nie udało mu się stanąć na podium, ale sięgnął po Puchar ChLF 2019, a w tegorocznej rywalizacji pucharowej odpadł w półfinale. Problemem tej ekipy stają się początki rozgrywek. Przed rokiem Mateco po kilku kolejkach zajmowało ostatnie miejsce. Teraz – po porażce 0:5 z Klimzowcem – sytuacja się powtarza.
Zwycięzcy tego meczu są w zupełnie innych nastrojach. Klimzowiec – pierwszy halowy mistrz Chorzowa (sezon 2000/01) – na razie spogląda na wszystkich rywali z góry. Prezentuje się dobrze nie tylko w ofensywie, ale także w obronie. Przez 80 minut nie stracił gola.
Lider wyprzedza dwie ekipy, które ostatnim czasie nadawały ton rozgrywkom – FizjoFactory oraz Irex Gaz. Ten ostatni nie miał łatwej przeprawy w spotkaniu z Victorią, ale zwyciężył 2:1 po golach Artura Kubickiego. Z kolei FizjoFactory rozgromiło Autor Team, a „pięciopak” Martina Markosyana dał mu prowadzenie w klasyfikacji strzelców.
Pierwsze zwycięstwa odniosły: Silesia Antmar i ZPM Kuś. Natomiast Dam Pack Kalimex zdobył historyczny, pierwszy punkt w elicie, remisując z Bryką 1:1.

2. kolejka
Irex Gaz – Victoria Klimzowiec 2:1

Kubicki 2 – Kłosek;
Silesia Antmar – AC Hilda 5:1
Grzybowski, Kubara, Kujawa, Sroka, R. Świętek – Piech;
Zotex Thunder – ZPM Kuś 1:3
Kaczmarczyk – Kowalski 2, Skok;
Mateco – Klimzowiec 0:5
Karwiński 2, Budzik, Błaszczyk, Pleszak;
Bryka – Dam Pack Kalimex 1:1
Wąsik – Szczypior;
Autor Team – Fizjo Factory 2:7
Czopnik 2 – Markosyan 5, Lubkowicz, Śliwa.

Tabela: Klimzowiec 6 pkt., Fizjo Factory 6, Irex Gaz 6, Silesia Antmar 4, ZPM Kuś 4, Victoria Klimzowiec 3, Autor Team 3, Bryka 1, Dam Pack Kalimex 1, AC Hilda 0, Zotex Thunder 0, Mateco 0.

II LIGA: WSD jest jedynym zespołem, który po dwóch kolejkach może się pochwalić kompletem punktów. W jego spotkaniu z Siekierą Piłą padło aż 16 bramek – więcej niż… w pozostałych trzech meczach tej kolejki. W nich zaś tylko Tele-Nat&Milon cieszył się ze zwycięstwa. Warto zauważyć, że zespół ten zakończył poprzedni sezon na ostatnim miejscu, teraz zaś spisuje się znacznie lepiej i plasuje się tuż za podium.

2. kolejka
Tajfun – Orange 1:1

Szernich – Lenert;
Stokson – Tele-Nat&Milon 1:3
Łukasik – Chleisz, Iwanowski, K. Witkowski;
Contra – Koreja.pl 3:3
Kutschereiter, Misdzioł, Swatek – Szaton 2, Kempka;
KS Siekiera Piła – WSD 6:10
Liksza 4, Leszczorz 2 – Pogoda 3, Skiba 3, Ciuraj 2, S. Grzebieniowski 2.

Tabela: WSD 6 pkt., Tajfun 4, Orange 4, Tele-Nat&Milon 3, Stokson 3, Contra 1, Koreja.pl 1, Siekiera Piła 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości