Chorzowska Liga Padla zakończyła rozgrywki. Podsumowanie sezonu

Chorzowska Liga Padla zakończyła rozgrywki. Podsumowanie sezonu

22 pary rywalizujące w 3 ligach, a na koniec 11 drużyn walczących o puchar. Tak wyglądają liczby Chorzowskiej Ligi Padla, która w sobotę 10 października oficjalnie zakończyła tegoroczny sezon.

Początkowo osoby grające w padla na kortach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie grały w dwóch ligach. Po pierwszej rundzie nastąpiły awanse i spadki – w ten sposób powstały trzy ligi. Do rywalizacji o najlepsze miejsca w każdej lidzie zespoły przystąpiły z punktami, które zdobyły w pierwszej rundzie.

Na zakończenie sezonu, podobnie jak w zeszłych latach, zorganizowany został Puchar Chorzowskiej Ligi Padla, w którym zagrało łącznie 11 par. Drugi rok z rzędu najlepsza okazała się para Adamik/Naydenov, która w finale wygrała z parą Piecha M./Dzięciołowski (6-3). Mecz o trzecie miejsce padł łupem pary Łukasik/Łukasik, która wygrała z parą Krzystanek/Szczygłowski (6-2).

– Wszystkim parom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zdobytych wyników. Liczmy, że za rok znów spotkamy się na korcie w ramach Chorzowskiej Ligi Padla – komentuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Chorzowska Liga Padla 2020 – wyniki:

I Liga

1. Aleksander/ Paweł
2. Maciej/ Paweł
3. Maciek/ Wojciech

II Liga

1. Marek/ Cyryl
2. Sandra/ Adam
3. Norberto/ Marcin

III Liga

1. Jarosław/ Mateusz
2. Adam/ Romuald
3. Bartłomiej/ Tomasz

Puchar Chorzowskiej Ligi Padla

1. Aleksander/ Paweł
2. Maciej/ Paweł
3. Kamil/ Paweł

Pełna tabela tegorocznych rozgrywek dostępna jest w tym miejscu.

W tym roku na zagrać w padla na kortach MORiSu będzie można do 27 października. Rozgrywki zostaną wznowione po zimowej przerwie – wiosną 2021 roku. O tym, dlaczego warto spróbować swoich sił w tym oryginalnym sporcie rakietowym, opowiedzieli nam obcokrajowcy występujący w Chorzowskiej Lidze Padla.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa