Godziny dla seniorów. Apel o solidarność z osobami starszymi

Godziny dla seniorów. Apel o solidarność z osobami starszymi

Godziny dla seniora w sklepach i aptekach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70 roku życia. To zasady wsparcia osób starszych, które zaczną obowiązywać od czwartku 15 października.

W czwartek 15 października ponownie zaczną obowiązywać „godziny dla seniora”. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60 roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia w najbardziej narażonej grupie. Oprócz tego zaostrzone zostaną zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki. Zalecane jest również maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70 roku życia.

Rząd apeluje o niesienie pomocy i wsparcia osobom starszym i samotnym. Każdy może włączyć się w takie działanie poprzez zwykłe zrobienie zakupów, wykupienie leków w aptece czy odebranie przesyłki na poczcie. Jak to zrobić? Pomaga w tym akcja #WspierajSeniora, która polega na czterech prostych zadaniach:

1. pobraniu plakatu #WspierajSeniora (dostępny do ściągnięcia tutaj)
2. podaniu namiarów na siebie – imienia i numeru telefonu
3. wydrukowaniu go
4. powieszeniu na swoich drzwiach, na klatce lub na najbliższym słupie ogłoszeniowym i czekaniu na telefon

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa