Reklama:


Rajd rowerowy po zielonych zakątkach Chorzowa

Rajd rowerowy po zielonych zakątkach Chorzowa

Najpiękniejsze tereny zielone miasta, czyli Uroczysko Buczyna, Park Róż, Park Śląski oraz Żabie Doły w niedzielę 18 października odwiedzą osoby biorące udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Urząd Miasta i Chorzowski Klub Rowerowy.

Rajd rozpocznie się o godzinie 11:00 przy skwerze na ul. Brzozowej. Na uczestniczki i uczestników wydarzenia czeka około 30 kilometrowa trasa prowadząca przez zielone zakątki Chorzowa. Meta i zakończenie rajdu przewidziane są na godzinę 14:00 w Dolinie Górnika.

Wydarzenie odbędzie się w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne, jednak obowiązuje limit miejsc – wziąć udział może maksymalnie 100 osób. Aby to zrobić trzeba dokonać osobistego zgłoszenia przed startem rajdu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Wszyscy otrzymają pamiątkowy gadżet z logiem akcji, a także poczęstunek na mecie rajdu.

– Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Każdy uczestnik powinien posiadać kask rowerowy – informują organizatorzy.

Z uwagi na trwający stan epidemii COVID – 19 uczestnicy rajdu przestrzegać powinni zaleceń sanitarnych oraz zachowywać dystans społeczny. Na miejscu startu oraz mety a także w trakcie przerw wymagane jest korzystanie z maseczek ochronnych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa