Reklama:


Weekend z rękodziełem w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Weekend z rękodziełem w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Wiklina, haft, wianki, kaligrafia i majsterkowanie. To część z rzeczy przygotowanych dla osób, które przyjdą w niedzielę 18 października do Centrum Integracji Międzypokoleniowej na imprezę „Warsztaty kreatywne sztuk różnych”.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie CIM przy ul. Dąbrowskiego 7 między godziną 10:00 a 16:00.

– Opanuj nowe umiejętności i rozwiń swoją kreatywność! Nauczymy Cię haftować, wyplatać wianki, tworzyć obrazy w technice dot painting czy budować domki dla jeży. A wszystko to – za darmo – zachęcają organizatorzy.

Poniżej udostępniamy godzinowy harmonogram warsztatów.

10:00 – 11:30, 12:00 – 13:30, 14:00 – 15:30 Wianki – wianek to symbol nieskończoności, którego tradycja sięga czasów rzymskich. Osoby obecne na warsztatach nauczą się jak krok po kroku zrobić jesienny wianek rosochaty z suchych i kolorowych roślin.

10:00 – 13:00 Dot painting – technika zdobienia kropkami, która jest skutecznym sposobem na poprawę koncentracji i metodą pełnego resetu. Symetria i powtarzające się systematycznie motywy dają poczucie równowagi i spokoju. Tworzenie takiego wzoru prostą techniką kropek niezwykle wciąga i pozwala odpocząć umysłowi. Można w ten sposób stworzyć ozdobny magiczny kamień, podstawkę pod ulubioną filiżankę czy też ozdobę świąteczną na choinkę, namalować uspokajającą mandalę, pejzaż, wizerunek ukochanego zwierzaka lub inspirujący napis.

10:00 – 11:30 Karmniki dla ptaków – korzystając z materiałów pochodzących z odpadów produkcyjnych uczestniczki i uczestnicy zbudują mini stołówkę dla ptaków. Prowadzący warsztaty zaprojektowali je tak, aby można było je wykonać również wspólnie z dziećmi.

11:00 – 14:00 Wiklina – wiklina to wspaniały materiał o wielu możliwościach. Podczas warsztatów pokazane zostaną podstawowe sploty, dzięki którym powstaną tace na owoce.

11:00 – 15:00 Haft – lekcja haftu płaskiego, w trakcie której pokazane zostaną podstawy tego rękodzieła, kilkanaście ściegów oraz technik. Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, gdzie będzie można zdobyć wiedzę o tym, jak przenosić wzór, czym są linie pomocnicze i dlaczego haftowanie jest relaksujące.

12:00 – 13:30 Domki dla jeży – Jeże to bardzo pożyteczne zwierzęta, które przyczyniają się do zmniejszenia ilość szkodników w ogródkach. Potrzebują jednak miejsca, gdzie mogłyby przezimować i ukryć się przed chłodem oraz śniegiem. Dlatego organizatorzy przygotowali prosty zestaw do budowania domku dla jeża, który to pozwoli tym będącym pod ochroną zwierzętom przetrwać zimę.

13:15 – 16:15 Brush lettering – to technika kaligrafii specjalnymi pisakami, odpowiednia dla każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z tą dziedziną.

14:00 – 16:00 Budowa taboretów – taboret to rzecz niezwykle praktyczna, a ładnie zaprojektowana – i zbudowana własnoręcznie – staje się ozdobą mieszkania. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki wykonają taborety wykonany z litego drewna.

Na Warsztaty kreatywne sztuk różnych nauczymy was budować upcyklingowe karmniki dla ptaków oraz domki dla jeży! ?? Zapraszamy! ?

Opublikowany przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej Piątek, 9 października 2020

Powstałe podczas warsztatów prace uczestnicy mogą zabrać ze sobą do domu, a wszystkie niezbędne materiały zapewniają organizatorzy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości