Nowe obostrzenia. Sobotnie mecze piłkarek i piłkarzy Ruchu bez kibiców

Nowe obostrzenia. Sobotnie mecze piłkarek i piłkarzy Ruchu bez kibiców
W marcu, na początku pandemii, piłkarki Ruchu zagrały z Zagłębiem Lubin przy pustych trybunach. Podobnie będzie w sobotę w kolejnym spotkaniu tych drużynFot. Marcin Bulanda

Od soboty, 17 października, wszystkie imprezy sportowe w kraju – bez względu na kolor strefy – odbywać się będą bez udziału kibiców. Szczypiornistki i piłkarze Ruchu zagrają przy pustych trybunach.

W czwartek zanotowano w Polsce rekordową liczbę zakażeń koronawirusem – 8099. Zmarło 91 osób. Po południu premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń w walce z pandemią.

Część przepisów dotyczy także sportu. Dotychczas tylko w strefie czerwonej wydarzenia sportowe odbywały się bez kibiców. Teraz przepis ten zostanie rozszerzony także na strefę żółtą, czyli na cały kraj. Kibice nie zostaną wpuszczeni na trybuny stadionów i hal, począwszy od soboty, 17 października.

Gdy premier ogłaszał wprowadzenie nowych obostrzeń, piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów były na treningu. Po jego zakończeniu dowiedziały się, że najbliższy mecz w PGNiG Superlidze Kobiet – z Zagłębiem Lubin (godz. 18.00) – rozegrany zostanie w hali MORiS bez udziału publiczności.

– Znowu z Zagłębiem? – kręciły głowami szczypiornistki Ruchu, mając na myśli sytuację z marca br. Wówczas także przed meczem z Zagłębiem Lubin, którego stawką był finał Pucharu Polski, zapadła decyzja o zamknięciu trybun dla kibiców. To były początki pandemii. Dziś sytuacja wydaje się poważniejsza, a do spotkań bez kibiców najprawdopodobniej będziemy musieli się przyzwyczaić.

Puste trybuny będą także na położonym tuż obok hali MORiS stadionie przy ul. Cichej. O tej samej porze – w sobotę, o 18.00 – Ruch Chorzów rozpocznie kolejne spotkanie ligowe, ze Stalą Brzeg.

Gdy Ruch rozpoczynał sprzedaż wejściówek na ten mecz, na imprezach sportowych w strefie żółtej trybuny mogły być wypełnione w 25 procentach. „Niebiescy” przygotowali 2174 bilety. Wszystkie znalazły nabywców, ale czwartkowa decyzja rządu zmienia stan rzeczy.

Kibicom pozostaje dopingowanie piłkarek i piłkarzy w internecie. Dostęp do transmisji z meczu KPR Ruch – Zagłębie Lubin można wykupić na zobacz.tv (link tutaj), zaś do transmisji ze spotkania Ruch – Stal na oficjalnej stronie „Niebieskich (link tutaj).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa